دلخوش در اخطار قانون اساسی: مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ باید ملاک عمل بررسی لایحه باشد

0 8

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ در مجلس از رئیس مجلس خواست تا مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ عیناً ملاک بررسی آن در صحن علنی قرار گیرد.

عصر کاسپین/ سید کاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز (یکشنبه اول اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصول ۳، ۲۰ و ۲۹ قانون اساسی در قالب درخواستی از رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه وارد بررسی لایحه بودجه می شویم، از شما و آقای حاجی دلیگانی درخواست می کنم که به این نکته دقت شود که برخی تبصره ها و بندهای لایحه بودجه بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق دچار تغییراتی شده اند، کما اینکه در بند (ز) تبصره ۱ که پیرامون درصد سهم دستگاه های اجرایی بوده، پیشنهاداتی مطرح و تصویب شد و قرار بود در صحن برای اجرا و تبدیل مطرح شود و از محل بند (ی) نیز برای آنها پیش بینی کردیم.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه لایحه بودجه دولت عیناً ثبت و در صحن قرائت شده است، تصریح کرد: در این لایحه درصد سهم دستگاه ها که در کمیسیون تلفیق تصویب شده یا در رابطه با مصوبات این کمیسیون درخصوص وضعیت ارز ترجیحی در تبصره ۱۶ نیامده است، بنابراین باید قبل از بررسی لایحه بودجه فرصتی داده شود که مصوبات کمیسیون تلفیق در رابطه با بودجه ۱۴۰۱ عیناً آورده شده و ملاک عمل قرار گیرد.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این نماینده گفت: همانطور که در نشست غیرعلنی نیز اشاره کردم اجازه دهید اگر بنا است اصلاحاتی در لایحه بودجه انجام شود، موضوعاتی که از کمیسیون تلفیق بارگذاری شده یا نشده و یا جا افتاده است، حتما توسط معاون قوانین پیگیری و انجام شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بعد از اینکه اصلاحات انجام شد، طبق آیین نامه داخلی مجلس فرصتی ۱۲ ساعته وجود دارد که مجدد دوستان پیشنهادات خود را مطرح کنند و حتما این کار انجام خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =