آغاز آماده سازی بستر استفاده مردم از طرح های ساحلی / شناسایی ۶۰ نقطه خطر آفرین در نوار ساحلی رشت

0 13

فرماندار رشت در بازدید از نوار ساحلی ۲۲ کیلومتری شهرستان رشت، اظهار داشت: طرح آماده سازی سواحل برای استفاده عمومی آغاز شده و بزودی شاهد ارائه خدمات به مردم خواهیم بود.

عصر کاسپین/ دکتر امام پناهی در بازدید از نوار ساحلی شهرستان واقع در بخش های خشکبیجار و لشت نشاء که با همراهی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان رشت صورت پذیرفت، اظهار داشت: در پاسخ به مطالبات چندین ساله مردم و ساکنین نوار ساحلی در زمینه آزاد سازی سواحل، با اراده دولت سیزدهم و دستور ریاست محترم جمهوری ؛ با رفع تصرف از سواحل زمینه استفاده هر چه بیشتر و بهتر مردم و سرمایه گذاران با هدف توسعه ظرفیت سواحل شمالی و دسترسی آسان گردشگران به ساحل فراهم شده است.

دکتر امام پناهی ضمن بازدید از محل های مستعد اجرای طرح های سالم سازی دریا با بیان این مطلب که بارزترین شاخصه سواحل شهرستان رشت، ماهیت گردشگری آن است، گفت: نوار ساحلی شهرستان رشت ظرفیت بالا و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری‌، کارآفرینی و توسعه صنعت گردشگری را دارا می باشد.

فرماندار رشت با اشاره به شناسایی و ارزیابی نقاط مستعد اجرای طرح های سالم سازی ، اظهار داشت: حسب دستور استاندار محترم‌، با آغاز اجرای طرح های سالم سازی و ایمن سازی و نظارت بر نقاط خطرآفرین‌، سواحل شهرستان رشت آماده پذیرایی از مردم و گردشگران خواهد بود.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با بیان این مطلب که ۶۰ نقطه خطرآفرین در طول نوار ساحلی ۲۲ کیلومتری شهرستان رشت شناسایی شده است، خاطر نشان کرد: دستگاه های مربوطه نظیر نیروی انتظامی و هلال احمر با محوریت دهیاران، وظیفه ایمن سازی و تحت پوشش قرار دادن و هشدار به هموطنان در نقاط خطر آفرین را بر عهده خواهند داشت.

دکتر امام پناهی با تاکید بر ضرورت رعایت نظم اجتماعی و شئونات اسلامی در سواحل با هدف ایجاد محیطی مفرح و ایمن برای خانواده ها‌، خاطر نشان کرد: با استقرار واحدهای نجات غریق، تلاش خواهد شد تا با بالا بردن ضریب ایمنی و کاهش خطر غرق شدگی، زمینه آسایش خاطر خانواده ها و ایجاد فضای مناسب برای استفاده از دریا و سواحل فراهم گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.