تشکیل کمیته ویژه اضطراری هوا همزمان با ورود ریزگردها به آسمان گیلان

مدیر کل محیط زیست گیلان با اشاره به کاهش میزان آلودگی هوا از نظر گرد و غبار در استان، گفت: شهروندان به ویژه گروه ها حساس از ماسک استفاده کنند.

عصر کاسپین/  «رضا زمانی» در پاسخ به این پرسش که هم‌اکنون میزان آلایندگی هوای استان گیلان چگونه است، اظهار داشت: بخشی از آلودگی حال حاضر گیلان به علت گرد و غباری است که به استان وارد شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه چهار کانال ریزگرد و منبع گردوغبار در خارج از استان وجود دارد، تصریح کرد: منشأ تمام این کانال‌های گرد و غبار در خارج از کشور شامل حوزه قفقاز و آسیای میانه و جنوب غربی و شبه جزیره عربستان قرار دارد.

زمانی منشأ گرد و غبار روز گذشته استان گیلان را از کشور عراق ذکر نمود و عنوان کرد: این گرد و غبار علاوه بر گیلان بسیاری از استان‌های کشور را درگیر خود کرده و طبق اطلاعات ایستگاه سنجش آلودگی هوای گیلان مستقر در اداره کل حفاظت محیط زیست هوای استان تا حدود ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه برای گروه‌های حساس آلوده بود.

وی ابراز داشت: با توجه به تاکید استاندار گیلان بلافاصله کمیته ویژه اضطراری هوای استان گیلان تشکیل شد تا توصیه‌ها و هشدارهای لازم برای کاهش ترددها از طریق دانشگاه علوم پزشکی و صدا و سیما برای گروه‌های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیماران تنفسی و عروقی صادر و اطلاع رسانی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان استفاده از ماسک برای همه گروه‌های سنی در شرایط کنونی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه از عصر امروز شاخص‌های آلودگی هوای گیلان از حیث ریزگرد و گردوغبار به حالت عادی خود بازگشته است که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + پانزده =