حضور استاندار گیلان در دهکده دانش بنیان گیلان

0 11

حمایت استانداری گیلان برای توسعه شرکت های دانش بنیان استان

 

عصر کاسپین/ طرح جامع توسعه زیست بوم فناوری و دانش بنیان در منطقه ۳۰ هکتاری پارک علم و فناوری گیلان در حال اجرا است

 

این طرح اقدامی عملی برای تحقق شعار سال است که مورد تاکید و حمایت استاندار گیلان در جلسه ستاد دانش بنیان استان قرار گرفت و استاندار گیلان امروز از این طرح بازدید کرد.

 

 استاندار از محل اجرای طرح جامع دهکده دانش بنیان گیلان بازدید کرد و در جریان مسایل و مشکلات روند اجرای این طرح قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان دکتر اسدالله عباسی عصر امروز (شنبه) پس از این بازدید، در گفت و گو با خبرنگاران بیان داشت: ۷۸ میلیارد تومان که ۶۰ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات در اختیار استاندار در سفر رئیس جمهوری است، برای راه اندازی دهکده دانش بنیان استان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه طرحی که در گیلان متوقف شده بود برای اجرای این دهکده شناسایی شده ، افزود: مجموعه ۳۰ هکتار است که قرار شد برای فعالیت های تولیدات دانش بنیان در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات و مانند اینها آغاز به فعالیت کنند.

وی ادامه داد: به دستگاه های متولی تکلیف دادیم با زمان بندی مشخص شروع به کار کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه زیرساخت های لازم آب، برق و گاز این منطقه فراهم است، گفت: علاوه بر تسهیل در امور اداری به طور ویژه، بخش زیادی از هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلاتی که در سفر دکتر رئیسی برای استان در نظر گرفته شده ، به تولیدات دانش بنیان اختصاص می یابد.

دکتر عباسی تاکید کرد: بر اساس تاکید رهبر معظم انقلاب نباید فقط در سربرگ مکاتبات و سردرب اداره‌ها شعار سال نوشته شود بلکه بایستی در عرصه و میدان، عملیاتی شدن این شعار به اثبات برسد.

پیش از این بازدید نیز جلسه ستاد تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین گیلان به ریاست استاندار برگزار شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − چهار =