رشد ۸۰ درصدی اقامت گردشگران نوروزی در شهرستان رشت

0 10

فرماندار رشت با اشاره به اقامت ۷۰۶۴۶ نفر از گردشگران در مراکز اقامتی ثابت و موقت شهرستان رشت، گفت: این رقم از رشد ۸۰ درصدی نسبت به نوروز سال گذشته برخوردار است.

 

عصر کاسپین/ دکتر حمیدرضا امام پناهی در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر تلاش تمام دستگاه های خدمات رسان به منظور ایجاد بستر سفری خاطره انگیز برای هموطنان، اظهار داشت: با توجه به پیش بینی قابل انتظار افزایش گردشگران ورودی به شهرستان رشت در نوروز امسال و پیش بینی برف و باران در ایام تعطیلات، تمامی دستگاه ها با کسب آمادگی لازم در حال خدمت رسانی به هم میهنان هستند.

 

فرماندار رشت با اشاره به اقامت ۷۰۶۴۶ نفر از گردشگران در مراکز اقامتی ثابت و موقت شهرستان رشت، گفت: این رقم از رشد ۸۰ درصدی نسبت به نوروز سال گذشته برخوردار می باشد.

 

وی با اعلام افزایش ۴۲/۸۹ درصدی ورود خودرو و ۳۳/۶۸ درصدی ورود مسافرین در مدت مشابه سال گذشته، ادامه داد: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا ۴ فروردین ۱۴۰۱ تعداد ۴۰۱۸۱۹ خودرو و ۱۸۴۴۹۹۸ مسافر از مبادی جنوبی و از طریق آزاد راه قزوین به رشت و جاده قدیم قزوین به رشت وارد شهرستان رشت شده اند.

 

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به اختصاص تعداد ۶۲ باب مدرسه با ۴۴۷ کلاس جهت اسکان فرهنگیان در سطح شهرستان، عنوان کرد: تا به امروز شاهد اسکان تعداد ۱۸۲۲ خانوار و ۷۹۰۷ نفر در این مراکز بوده و دستندرکاران آموزش و پرورش در حال خدمات رسانی به میهمانان گرامی می باشند.

 

دکتر امام پناهی با اشاره به فعالیت ۷ مرکز و پایگاه امدادی از سوی جمعیت هلال احمر شهرستان، اظهار داشت: از مجموع پایگاه های ثابت و موقت امدادی در سطح شهرستان، یک پایگاه با نام تیم توانا توسط بانوان محترمه عضو جمعیت هلال احمر پوشش داده می شود.

 

وی افزود: با هدف ارتقاء ایمنی و سلامت هموطنان در جریان سفرهای نوروزی، پایگاه طرح ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر در ورودی جنوبی شهر رشت در حال ارائه خدمات به گردشگران محترم بوده و همچنین تیم های واکنش سریع و سیار امدادی مستقر در جمعیت هلال احمر شهرستان آمادگی ارائه خدمات مورد نیاز امدادی به مسافرین را دارا می باشند.

 

دکتر امام پناهی با تاکید بر اینکه مردم بایستی ضمن رعایت ایمنی در ترددها و احتیاط در سفر از بروز حوادث ناگوار پیشگیری کنند، افزود: متاسفانه از ابتدای شروع طرح نوروز تاکنون، تعداد ۷۹ تصادف جرحی و فوتی در سطح شهرستان با ۴ نفر فوتی و ۸۷ نفر مجروح داشته ایم.

 

نماینده عالی دولت در مرکز استان با تاکید بر اطمینان شهروندان و گردشگران از نظارت ها بر اماکن تهیه، تولید و عرضه مواد غذایی، اظهار داشت: در بازه زمانی ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا ۴ فروردین ۱۴۰۱ تعداد ۳۹۹۵ مورد بازدید مرکز بهداشت و بازدید مشترک سایر دستگاه های مرتبط از مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی صورت پذیرفته است که در پی آن ۱۶ پرونده به مراجع قضایی ارجاع و منجر به پلمپ ۱۴ واحد متخلف شده است.

 

وی افزود: در همین مدت ۹۶۸ کیلوگرم انواع مواد غذایی فاقد استانداردهای لازم بهداشتی معدوم گردیده و از ۱۵ واحد آبرسانی نیز به صورت مستمر بازدید های بهداشتی انجام پذیرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =