شمار بیماران کرونایی در استان گیلان افزایش یافت

0 12

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: شمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان نسبت به روزهای گذشته ۲۹ درصد افزایش یافت.

عصر کاسپین/ فردین مهرابیان امشب در جمع خبرنگاران در تشریح آمار بیماران کرونایی بستری شده در استان گیلان اظهار داشت: ۱۷۹ بیمار کرونایی اکنون در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه ۵۲ نفر از این بیماران در ۲۴ ساعت گذشته به آمار افزوده شدند تصریح کرد: ۵۰ نفر از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و ۵۰ نفر نیز حال مساعدی ندارند.

مهرابیان با اشاره به روند صعودی بیماران در روزهای گذشته ابراز داشت: تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان گیلان روز گذشته ۱۴۸ بیمار، ششم فرودین ۱۷۹ و پنجم فرودین ۱۳۹ بیمار کرونایی بود.

وی با بیان اینکه در مقایسه با روزهای گذشته افزایش ۲۹ درصدی تعداد بیماران کرونایی را شاهد هستیم گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل این افزایش عادی‌انگاری و عدم رعایت موازین بهداشتی پس از روند کاهشی آمار است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطرنشان کرد: از این رو به مردم استان و مسافران نوروزی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پرهیز از عادی‌انگاری، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را تأکید می‌کنیم.

مهرابیان با بیان اینکه بیش از ۴۵۰ مرکز واکسیناسیون در استان گیلان در روزهای عادی آماده انجام واکسیناسیون هستند افزود: در روزهای تعطیل ایام نوروز نیز بیش از ۱۰۰ مرکز واکسیناسیون گروه‌های هدف را انجام می‌دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 5 =