گلایه رئیس شورای اسلامی شهر رشت از کاهش مجدد حقوق پرسنل شهرداری رشت

0 8

رئیس شورای اسلامی شهر رشت از کاهش مجدد بخشی از حقوق و مزایای پرسنل شهرداری رشت انتقاد کرد و گفت: پرداخت حقوق و مزایای پرسنل شهرداری رشت به حداقل ها رسیده است .

عصر کاسپین/ محمد حسین واثق کارگرنیا در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای رشت با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مؤمنین روزه دار اظهار کرد: رمضان ماه رحمت و بخشایش است و امیدوارم حاجات تمامی شهروندان گرامی در این ماه برآورده و ختم بخیر شود.

وی با ابراز گلایه از کاهش مجدد برخی از ردیف های حقوق و مزایای پرسنل شهرداری رشت افزود: متاسفانه در شرایط فعلی پرداختی ها به پرسنل شهرداری رشت در بسیاری از بخش ها به حداقل رسیده است و امیدوارم به برکت این ماه بزرگ ، خداوند به زندگی تمامی مسلمانان خیر و برکت عنایت بفرماید.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با ابراز تاسف از وضعیت ترافیکی در رشت بیان کرد: ترافیک در رشت بالاخص در روزهای پایانی سال ۱۴۰۰ و ایام نوروز به یک معضل تبدیل شده بود و با توجه به حضور گسترده گردشگران نوروزی در برخی از این ایام شاهد بروز گره های شدید ترافیکی در رشت بودیم .

کارگرنیا با تاکید به اینکه برای رفع مشکل ترافیک در رشت باید تصمیمات جدی اتخاذ شود افزود: در شرایط فعلی شهروندان پیرامون مطالبه گری در موضوع ترافیک سردرگم هستند و نمی دانند این دغدغه را باید از طریق کدام دستگاه پیگیر باشند و این شرایط ناشی از فقدان مدیریت یکپارچه شهری است.

وی با اشاره به اینکه شاهد عدم انظباط ترافیکی در رشت هستیم تصریح کرد: در ادوار گذشته از رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای رشت به منظور حضور در جلسات کارگروه حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت دعوت به عمل می آمد و انتظار می رود از مسعود عباس نژاد به عنوان رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا در جلسات کارگروه ترافیکی دعوت به عمل بیاید تا در مراحل اولیه رسیدگی به طرح های ترافیکی نیز موضوعات جز به جز رسیدگی شوند .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه قرار بود دوربین های ثبت تخلف رانندگی در رشت فعال شوند تصریح کرد: در شرایط فعلی فقط دو دستگاه دوربین ثبت تخلف در رشت فعال است که این تعداد برای شهری همچون رشت به معنای هیچ است و طی صحبتی که با معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت در این باره داشتم ،قرار بود روز شنبه شرکت طرف قرار داد ، سیزده دوربین را در سطح شهر فعال کند که تا کنون این اقدام رقم نخورده است.

کارگرنیا با تاکید به اینکه باید به مباحث آموزشی و فرهنگی در حوزه ترافیک نگاه ویژه ای معطوف شود افزود: البته به واسطه شیوع کرونا چندین مورد آموزش به صورت مجازی ارائه شد اما این اقدامات پاسخگو نیست و انتظار می رود با رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد ارائه آموزش های ترافیکی به صورت سمعی و بصری باشیم.

وی با اشاره به ارائه آموزش های ترافیکی به صورت سمعی و بصری در گذشته در رشت بیان کرد: در دوران فعالیت شورای چهارم با هماهنگی های انجام شده ، آموزش های ترافیکی در محل پارک بوستان پلیس بصورت تئوری و عملی با حضور کارشناسان راهنمایی و رانندگی برای کودکان در مقاطع سنی مختلف انجام می شد ، که متاسفانه شهردار وقت آن مکان را تعطیل و به منظور دیگری مورد استفاده قرار داد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه تابلوهای راهنمای مسیر در سطح شهر بسیار کم است افزود: با توجه به اینکه به واسطه حجم بالای ترافیک در رشت ، بسیاری از شهروندان با خودروهایشان از مسیرهای فرعی تردد می کنند انتظار می رود تابلوهای راهنمای مسیر در کلیه معابر اصلی و فرعی نیز نصب شود.

کارگرنیا به وضعیت ایستگاه های مسافربری برون شهری در رشت اشاره کرد و گفت : ایستگاه هایی همچون جانبازان ، پل بوسار و غیره جزو گره های ترافیکی رشت هستند که در برنامه های اجرایی سالجاری شهرداری رشت برای رفع این معضل راهکاری ارائه نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 1 =