اجرای ۳۰ طرح پاکسازی و مبارزه با مواد مخدر در شهرستان رشت

0 14

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم حفاظت از سلامت و امنیت جامعه در برابر تهدیدات و اثرات مخرب مواد مخدر و روانگردان، اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تا کنون ۳۰ طرح پاکسازی و مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان رشت به اجرا گذاشته شده است.

 

عصر کاسپین/ دکتر امام پناهی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با اشاره به اینکه مهمترین مرحله در زمینه مبارزه اصولی با مواد مخدر، پیشگیری است‌، اظهار داشت: در راستای مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری مقدم بر سایر مراحل بوده و ضرورت دارد تا با همکاری دستگاه های مرتبط و با گسترش فعالیت‌های پیشگیرانه، آموزشی و توجیهی ؛ بستر آسیب ها و تهدیدات خشکانده شود.

 

نماینده عالی دولت در مرکز استان با تشکر از اهتمام نیروی انتظامی در مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر، اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تا‌کنون در مجموع ۳۰ طرح با هدف پاکسازی نقاط آلوده و تجمعی، کنترل محورهای مواصلاتی، ارتقاء امنیت اجتماعی و تشدید برخورد با قاچاقچیان و خرده فروشان در سطح شهرستان رشت اجرا گردیده که منجر به شناسایی و دستگیری بیش از ۴۸۰ تن از قاچاقچیان، خرده فروشان و معتادین و معرفی آنان به دستگاه قضایی و مراکز نگهداری و بازپروری گردیده است.

 

دکتر امام پناهی با تاکید بر اهمیت مصون نگاه داشتن نسل آینده کشور از انواع تهدیدات و ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی ناشی از مصرف مود مخدر‌، گفت: در هیچ کجای دنیا دسترسی نامحدود و بی ضابطه به اطلاعات و بدون توجه به شرایط سنی کاربر پذیرفته نیست و ضرورت دارد تا با نظارت بیشتر بر فضای مجازی و حساسیت خانواده ها نسبت به نوع اطلاعات در دسترس فرزندان، موجبات ایمنی دانش آموزان و کاربران با سنین پایین در برابر سیل اطلاعات دسته بندی نشده موجود در بستر فضای مجازی را فراهم آوریم.

 

فرماندار رشت با اشاره به کاهش سن مصرف مواد دخانی و مخدر در بین جوانان و نوجوانان، اشاعه گرایش این قشر از جامعه به سمت مواد مخدر را آرزوی دشمنان انقلاب دانسته و خاطر نشان کرد: باید استفاده از نظرات جامعه شناسان، روان شناسان و متخصصین فن در زمینه چگونگی، فرهنگ سازی و آگاه سازی عمومی و پیشگیری به عنوان گام نخست و اساسی در روند مبارزه با مواد مخدر جزء برنامه های دستگاه های مرتبط مانند آموزش و پرورش، بهزیستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه برخورداری از زندگی سالم و بدور از آلودگی های مختلف اجتماعی حق هر انسانی است، گفت: بازگرداندن معتادان به جامعه باید جزء اولویت های نخست در مبارزه با مواد مخدر بوده و ضرورت دارد تا رسیدن به این هدف مراکز نگهداری و بازپروری‌، رعایت استانداردهای مورد تاکید و استفاده از روش های نوین و علمی بازپروری را در دستور کار برنامه های خود قرار دهند.

 

دکتر امام پناهی با اشاره به همکاری نزدیک و هم افزایی موثر نیروی انتظامی و سپاه در مقوله مبارزه با مواد مخدر، خواستار تشدید مبارزه با عوامل تهیه و پخش مواد مخدر و روانگردان و نیز جمع آوری معتادین متجاهر به عنوان عوامل ایجاد نا امنی در جامعه شد.

 

وی ادامه داد: در راستای موفقیت هر چه بیشتر طرح های مبارزه با مواد مخدر، ضرورت دارد تا شوراهای اسلامی و دهیاران در زمینه کشف مراکز کشت مواد مخدر‌، همکاری لازم را با نیروی انتظامی و سپاه داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 13 =