عملیات پاکسازی و لایروبی انهار شالیزاری شهرستان رشت به سرعت در حال انجام است

فرماندار رشت با اشاره به اهمیت آماده‌سازی انهار تا زمان باقی مانده به آزادسازی آب سد سفیدرود، اظهار داشت: با هدف استفاده بهینه از آب رها شده از سد سفیدرود، عملیات پاکسازی و لایروبی انهار شالیزاری شهرستان رشت به سرعت در حال انجام است.

 عصر کاسپین/ دکتر امام پناهی در حاشیه بازدید از عملیات لایروبی انهار کشاورزی روستای خناچاه از توابع بخش مرکزی، اظهارداشت: با توجه به بحران کم آبی پیشرو، استفاده صحیح و مطابق برنامه از منابع آب موجود نظیر ذخایر آبی سد سفیدرود و چاه‌های موجود از اهمیت بسزایی در کاهش خسارت‌های ناشی از بی آبی برخوردار است.

 دکتر امام پناهی با اشاره به مساعدت استاندار محترم در مورد پیشنهاد فرمانداری شهرستان رشت مبنی بر آزادسازی پیش از موعد آب سد سفیدرود، خاطرنشان کرد: کشاورزان از فرصت به‌دست آمده نهایت استفاده را در زمینه اتمام مراحل آماده سازی و نشاء مزارع ببرند.

 نماینده عالی دولت در مرکز استان با بیان این مطلب که بخشی از ورودی رودخانه خمام رود در محدوده روستای خناچاه که نقش هدایت آب رها شده از سد سفیدرود به خمام رود را بر عهده دارد، حدود سه دهه بدون لایروبی و پاکسازی رها شده و از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده است، اظهار داشت: با همت مجموعه فرمانداری و دهیاری‌ خناچاه، عملیات لایروبی ۵۰۰ متر از این مسیر به سرعت در حال انجام و به زودی به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: با اتمام عملیات لایروبی ورودی خمام رود، در امر آبرسانی به اراضی شالیزاری حدود هزار تن از کشاورزان روستاهای ویشکاسوقه، میشامندان، بیجاربنه و خناچاه تسهیل خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + هجده =