تلاش برای بازگشت رشت به دوران طلایی / افزایش لاین دوچرخه سواری در رشت

0 19

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه در گذشته های نه چندان دور رشت به عنوان شهر اولین ها معروف بود گفت : شورای ششم رشت در تلاش است تا بار دیگر شهر به دوران طلایی اش بازگردد.

عصر کاسپین/ محمد حسین واثق کارگرنیا ظهر امروز با حضور در جمع دانش آموزان دبیرستان استعدادهای درخشان میرزا کوچک رشت با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام علی (ع) اظهار کرد : امام علی( ع) اسوه اخلاق و دینداری بود که با شمشیر جهل به شهادت رسیدند.

وی با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانش آموزان نخبه و تیزهوش رشت افزود: خوشحالم که در جمع دانش آموزان نخبه رشت حضور دارم و به راستی شما دانش آموزان، آینده سازان ایران اسلامی و تکیه گاهی برای مردم هستید.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به فرا رسیدن نهم اردیبهشت مصادف با روز شوراها اشاره کرد و گفت: یقینا شما دانش آموزان نیز به عنوان جمعی از شهروندان این شهر، دغدغه ها و نقطه نظراتی دارید و می توانیم با برپایی چنین نشست هایی با این دیدگاه های سازنده آشنا و حتی به راه حل های مناسب برای رفع دغدغه ها دست پیدا کنیم.

کارگرنیا با بیان اینکه تشکیل شوراها با هدف نقش داشتن مردم در اداره شهر و روستاها به فرمان راحل در دستور کار قرار گرفت تصریح کرد: البته با گذشت حدود ۶ دوره از عمر شوراها ، شرح اختیارات و شرح وظایفی که برای شوراها در نظر گرفته اند هنوز با مشکلاتی مواجه است و در حال حاضر شوراها در محدوده شهرداری مشغول به فعالیت است.

وی با اشاره به نحوه فعالیت شوراها در برخی دیگر از کشورها افزود : در بسیاری از کشورها، مدیریت جامع شهری بر عهده شهردار و شورا ها است و این موجب شده است تا در روند اجرای برنامه ها از هماهنگی و سرعت عمل بیشتری برخوردار باشند.

پیشینه پُر افتخار شهر رشت

کارگرنیا به پیشینه پر افتخار شهر رشت اشاره کرد و گفت : نخستین داروخانه شبانه روزی، راه آهن ، نخستین مرکز نگهداری سالمندان و… در شهر رشت راه اندازی شد و رشت در گذشته به عنوان دروازه اروپا و شهر اولین ها لقب داشت ، اما متاسفانه سالهاست به واسطه بسیاری از بی توجهی ها و کم کاری ها در جایگاه مناسبی قرار نداریم.

برای بازگشت رشت به دوران طلایی ناامید نیستیم

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه برای بازگشت رشت به دوران طلایی ناامید نیستیم تصریح کرد: شورای ششم رشت تمام تلاش خود را به منظور رفع مشکلات شهر به کار گرفته است و امیدواریم با همراهی و تعامل تمامی دستگاه ها یکبار دیگر به دوران طلایی رشت برگردیم .

کارگرنیا در پاسخ به دغدغه های مطرح شده توسط دانش آموزان حاضر در این نشست افزود: بسیاری از نقطه نظراتی که در این نشست مطرح شد بسیار جالب و شاید حتی دور از انتظار و یقینا مایه مباهات است که دانش آموزان شهر رشت از چنین اشرافیت نسبت به مباحث مختلف شهری برخوردارند.

افزایش لاین دوچرخه سواری در رشت
وی به پیگیری های مطرح شده در راستای لاین دوچرخه سواری اشاره کرد و گفت : افزایش لاین دوچرخه سواری در دستور کار است و یقینا با این اقدام از حجم ترافیک و آلودگی محیط نیز کاسته می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در پاسخ یکی از دانش آموزان پیرامون موضوع استیضاح شهردار رشت بیان کرد: در جریان استیضاح شهردار ، به روی برخی از اعضای شورا فشارهایی اعمال شد و ما نیز نمی توانستیم در این روند تحکم داشته باشیم و یقینا حضور آگاهانه مردم در انتخابات در ساختن سرنوشت شهر و کشور بسیار حائز اهمیت است .

اجرای رینگ ۹۰ متری در بودجه ۱۴۰۱

کارگرنیا به دغدغه یکی از دانش آموزان پیرامون مشکل ترافیکی رشت اشاره کرد و گفت: اجرای رینگ ۹۰ متری که در بودجه ۱۴۰۱ تعریف شده است می تواند در کاهش حجم ترافیک رشت بسیار تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه مردمان سراوان نیز به لحاظ زیست محیطی تحت فشار هستند تصریح کرد: یک شرکت دانش بنیان در حوزه تصفیه خانه با شهرداری قرار دادی منعقد کرده است و یک اختلافی ما بین شهرداری و شرکت طرف قرار داد است و در تلاشیم تا با رفع موانع تصفیه شیرابه سراوان را از مبدا داشته باشیم و بحث انتقال دفنگاه زباله سراوان را بدون ایجاد سراوانی دیگر با جدیت در دستور کار داریم .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه درب شورا به روی تمام شهروندان باز است افزود : هر کدام از عزیزان حاضر در این جلسه که دغدغه و پیشنهادی دارند می توانند در ساختمان شورا حضور پیدا کرده و یا اینکه به صورت ماهیانه با برگزاری چنین جلساتی پاسخگوی این عزیزان باشم .

سراوان و ترافیک جزو دغدغه های مردم رشت

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو رشت نیز در این دیدار با قدردانی از حضور ریاست شورا در این دبیرستان و با تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که این اقدام پس از گذشت سالها از عمر شوراها رقم خورد و ریاست شورا با حضور در جمع دانش آموزان نخبه از پیشنهادات و نقطه نظرات آنان استقبال می کند .

احمد پور کاظمی با بیان اینکه اعضای شورای رشت منتخبین مردم هستند افزود : متاسفانه به دلیل فقدان مدیریت جامع شهری ، مشکلاتی در این حوزه وجود دارد و گاهی شاهد موازی کاری ها و یا اقدامات متقابل هستیم.

وی به مشکلات شهر رشت در حوزه های مختلفی همچون سراوان و… اشاره کرد و گفت: سراوان، ترافیک رشت و… از جمله دغدغه های مهم و فعلی رشت است و معتقدم آموزش و پرورش نیز می تواند به سهم خود در رفع چنین دغدغه هایی با فرهنگ سازی نقش آفرینی کند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو رشت با اشاره به اقدامات و فرهنگ سازی های انجام شده پیرامون بستن کمربند ایمنی در حین رانندگی بیان کرد: یقینا برای رفع مشکلاتی همچون سراوان نیز باید به موضوع تفکیک زباله از مبدا توجه داشته باشیم و در این موضوع نقش آموزش و پرورش و همراهی دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است.

تنوع استعدادهای دانش آموزان در حوزه های مختلف علمی ، ورزشی در دبیرستان میرزا کوچک رشت

مدیر دبیرستان استعدادهای درخشان میرزا کوچک ناحیه دو رشت نیز در این دیدار با تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) اظهار کرد : چنین جلساتی را به فال نیک می گیریم و واقعا این دانش آموزان خودشان در بسیاری از مباحث صاحب نظر هستند و تقاضا دارم این جلسات همچنان استمرار داشته باشد و همین دانش آموزان، مدیران آینده این شهر ، استان و کشور هستند.

غلامرضا آزرده با بیان اینکه دانش آموزان این مدرسه از طریق آزمون وارد این دبیرستان شده اند افزود: در این دبیرستان شاهد تنوع استعدادهای دانش آموزان در حوزه های مختلف علمی ، تربیتی ،ورزشی و غیره هستیم که نوید دهنده اتفاقات خوب در آینده نزدیک است.

در این دیدار تعدادی از دانش آموزان تیز هوش به نمایندگی از دیگر دانش آموزان این دبیرستان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پیرامون مباحثی همچون ساماندهی رودخانه ها، ایجاد کیوسک های کتاب ، ترافیک ، جمع اوری فیلترهای سیگار ، لاین دوچرخه سواری و … پرداختند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 15 =