توسعه خدمات سلامت در گیلان با همکاری شرکت توسعه کاربرد پرتوها

مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای سازمان انرژی اتمی در نشستی که با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان داشت از عزم این سازمان در راستای توسعه خدمات سلامت در استان به ویژه در پزشکی هسته ای و خدمات پیرامونی آن خبر داد.

عصر کاسپین/ امروز نشست مشورتی توسعه خدمات پزشکی هسته ای در گیلان با حضور دکتر سید پژمان شیرمردی- معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران با دکتر ارسلان سالاری – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

دکتر ارسلان سالاری-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با بیان اینکه در هر کار جدید و توسعه ای باید مردم از آن منتفع شوند، اظهار کرد: با توجه به تحریم های شدید در تجهیزات پزشکی و سرمایه ای، دارویی و سایر نیازمندی های پزشکی، ظرفیت خوبی در شرکت توسعه کاربرد پرتوها وجود دارد و ما آماده همکاری همه جانبه در این زمینه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تولید هر محصول و خدمات در کشور باید با استاندارهای جهانی همخوانی داشته باشد، افزود: همکاری شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران با دانشگاه علوم پزشکی گیلان می تواند به سبب قرابت این استان با کشورهای همسایه، ارز آوری را به همراه داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به سیر صعودی توسعه گیلان به ویژه در صنعت، کشاورزی و به ویزه گردشگری سلامت، گفت: زیرساخت‌های زیربنایی و روبنایی در گیلان به ویژه در حمل و نقل گسترش یافته و آینده ای روشن در انتظار استان هست که باید زیرساخت‌های درمان را با ارایه خدمات درمانی نوین، گسترش داد.

دکتر سید پژمان شیرمردی، معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت بی نظیر گیلان در محصولات استراتژیک، مراکز تحقیقاتی و منابع انسانی منحصر به فرد، اظهار کرد: شرکت توسعه کاربرد پرتوها در گیلان به زودی خدمات گسترده ای را به ویژه در حوزه پزشکی هسته ای ارائه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۹ مرکز پت اسکن در کشور وجود دارد، افزود: با توجه به موقعیت استراتژیک گیلان و همسایگی نزدیک این استان با کشورهای حاشیه خزر، راه اندازی پت اسکن (توموگرافی انتشار پوزیترون) در توسعه توریسم سلامت می تواند بسیار اثر گذار باشد.

مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای سازمان انرژی اتمی با اشاره به ظرفیت های بی نظیر و بی شمار در این شرکت در قالب ارائه بسته های سلامت، گفت: مردم از انرژی اتمی تنها نیروگاه را شنیده اند ، در حالی که ما قادریم خدمات متعددی را در راستای تامین و توسعه سلامت مردم، ارائه کنیم.

دکتر شیرمردی همچنین از آمادگی شرکت توسعه کاربرد پرتوها در برگزاری دوره های حفاظت در برابر پرتوها، طراحی کیت غربالگری نوزادان و دیگر خدمات توسعه ای توسط این شرکت خبر داد.

وی با بیان اینکه فعالیت شرکت توسعه کاربرد پرتوها در گیلان، رفع نیازمندی های استان خواهد بود، گفت: زمینی در سایت لاکان به ما اختصاص یافته که در تلاشیم ضمن ارائه خدمات توسعه ای درا استان، آن را به مرکز بین المللی در شمال کشور تبدیل کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − یک =