علاوه بر بیمارستان رازی رشت، چندین مرکز در استان نیز به بیماران سرطانی سرپایی، خدمات شیمی درمانی ارایه می کنند

مسوولان مرکز آموزشی و درمانی رشت با اشاره به ظرفیت محدود این مرکز در پذیرش بیماران سرطانی، از آمادگی چندین مرکز در استان جهت ارایه خدمات شیمی درمانی خبر دادند‌.

عصر کاسپین/ سرپرست مرکز آموزشی درمانی رازی رشت با بیان اینکه  استان گیلان، سالمندترین استان در کشور است، گفت: با توجه به  افزایش سن افراد و  شاخص  امید زندگی در این استان، بروز ‌انواع بیماری های غیر واگیر  به ویژه انواع سرطانها نیز رو به افزایش است.

دکتر یعقوبی خاطرنشان کرد: مرکز آموزشی درمانی رازی رشت یکی از مراکز فوق تخصصی در شمال کشور است که بیماران  سرطانی از مناطق مختلف استان گیلان و سایر استانهای مجاور  به این مرکز ارجاع می شوند.

 

وی افزود: این  مرکز، در حال حاضر دارای ۵ نفر فوق تخصص هماتولوژی و آنکولوژی  و شش متخصص رادیوتراپی است که در بخش شیمی درمانی به بیماران بستری، سرپایی و رادیوتراپی ، خدمات ارایه می دهند.

 

دکتر یعقوبی با اشاره  به ضریب صددرصدی اشغال تخت در این مرکز ، تصریح کرد:  نیاز رو به افزون ارایه خدمت به بیماران سرطانی، فضای فیزیکی بخش فوق تخصصی هماتولوژی گسترس پیدا کرده که با تامین نیروی انسانی ، پذیرش بیماران، تسهیل خواهد شد.

 

دکتر غریب- مدیر گروه هماتولوژی مرکز آموزشی درمانی رازی نیز اظهار داشت: این مرکز،  به عنوان مهمترین مرکز درمانی در رشت در زمینه بیماران سرطانی بستری،  خدمات ارایه می کند  که با توجه به ظرفیت موجود، معمولا ضریب اشغال تخت در این مرکز ، بالای صددرصد است و غالبا بسیاری از بیماران در نوبت بستری قرار می گیرند. 

  وی با بیان اینکه در حال حاضر، چندین مرکز در استان گیلان، آماده خدمت رسانی به بیماران سرطانی در بخش شیمی درمانی هستند، افزود: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بعثت رشت با ظرفیت حدود ۱۸ تخت، یکی از مراکزی است که خدمات شیمی درمانی سرپایی را به بیماران سرطانی ارایه میدهد.

دکتر غریب یکی از رسالت های کلینیک بعثت را فراهم کردن امکانات شیمی درمانی برای بیماران بدخیم در سطح استان عنوان کرد و خاطرنشان شد: بخش شیمی درمانی سرپایی در این مرکز راه اندازی شده و در حال حاضر روزانه حدود ۶۰ بیمار سرپایی، خدمت دریافت می کنند و جهت دسترسی آسان این بیماران به  داروهای موردنیاز، داروخانه شبانه روزی نیز در این کلینیک راه اندازی شده است.

وی بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت( وابسته به تامین اجتماعی گیلان) را  از دیگر مراکزی عنوان کرد که  با ظرفیت  حدود ده تخت، آماده پذیرش بیماران سرطانی سرپایی است.

وی افزود: در بیمارستان نیکوکار املش نیز، بخش بیماران سرطانی سرپایی با ظرفیت حدود ۱۲ تخت، پزشکان متخصص اعزامی از رشت، به بیماران بستری  سرطانی ارایه خدمت می کنند.

مرکز جامع سرطان در لاهیجان نیز  از دیگر مراکزی است که آماده ارایه خدمت به بیماران سرطانی است.

 

سرپرستار بخش شیمی درمانی این مرکز نیز با اشاره به اینکه بخش شیمی درمانی در مرکز آموزشی و درمانی رازی با ظرفیت ۱۸ تخت به بیماران سرطانی بستری ارائه خدمات میدهد افزود؛ با توجه به افزایش تعداد بیماران، همه تخت ها اشغال شده و بسیاری از بیماران نیز در لیست انتظار قرار دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 4 =