مدیر کل بیمه سلامت گیلان مطرح کرد: بیمه سلامت هزینه درمان زوجهای نابارور راپرداخت می کند

مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان در بازدید ازاداره بیمه سلامت آستانه اشرفیه با اشاره به حمایت بیمه سلامت ازفرزند آوری گفت: بیمه سلامت هزینه زوجهای نابارور را پرداخت می کند

عصر کاسپین/ عاطف راد اظهار داشت ، بیمه سلامت براساس بند یک سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و ارتقاء بالندگی وجوان سازی جمعیت با هدف افزایش نرخ باروری هزینه های درمان زوجهای نابارور را پرداخت می کند .

 

وی افزود : با استناد به بند “ح” تبصره ۱۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و تصویب هیئت وزیران مبنی بر در تعهد قرار گرفتن خدمات ناباروری از سال ۱۴۰۰ هزینه درمان خدماتی مانند IVF میکرواینجکشن، IUI و FET تحت پوشش بیمه سلامت قرارگرفت. وی با تاکید بر اینکه حمایت از فرزندآوری در دستور کار بیمه سلامت قرار دارد افزود: زوجین نابارور تا سن ۴۹ سالگی زوجه می توانند از خدمات بیمه سلامت استفاده کنند.وی خاطر نشان کرد: کسانی که به مراکز غیرطرف قرارداد جهت درمان ناباروری مراجعه نمایند می توانند با ارائه اسناد درمانی به اداره ،هزینه درمانی خود را دریافت نمایند.

مدیرکل بیمه سلامت به منظور آشنایی نزدیک با مشکلات و مطالبات بیمه شدگان از اداره بیمه سلامت شهرستان آستانه اشرفیه بازدید و از نزدیک با ارباب رجوع و کارمندان دیدار و گفتگو کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 10 =