تلاش اصحاب رسانه موجب تقویت همبستگی ملی است/ نیاز به پاسخ مستدل به شبهه افکنی دشمنان/ هنر خبرنگاری، در خدمت انعکاس واقعیات

0 11

فرماندار رشت با بیان به خدمت گرفتن تمامی امکانات و پیشرفت های نوظهور علمی توسط جهان استکباری برای به زانو درآوردن ملت مقاوم ایران اسلامی، گفت: اهالی رسانه با بصیرت، زمان شناسی و استفاده صحیح از سلاح فرهنگ و قلم، موجب تقویت همبستگی ملی در برابر دشمن می باشند.

 عصر کاسپین/ حمیدرضا امام پناهی در ابتدای جلسه تجلیل از تعهد و تلاش خبرنگاران و اصحاب رسانه که در محل فرمانداری رشت برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهدای کربلا، خوش آمدگویی به حاضران در جلسه و گرامیداشت جایگاه خبر و شان خبرنگار در جامعه، اظهار داشت: مطالبه‌گری، نقطه آغازین حرکت در مسیر توسعه و حل مشکلات بوده و نگاه تیزبین اهل رسانه می تواند ظرفیت های فراموش شده را به مسئولین گوشزد و خدمات صورت پذیرفته را به مردم معرفی کند.

وی افزود: فعالین حوزه رسانه با شغل پر استرس، سخت اما در عین حال جذابی که برگزیده اند، می توانند زندگی انسانها را لذتبخش تر نمایند.

فرماندار رشت افزایش همگرایی و همدلی میان فعالین و دغدغه‌مندان میدان فرهنگ و رسانه را موجب فراهم آوردن زمینه های تقویت همبستگی ملی و روحیه خودباوری دانسته و اظهار داشت: نقد مسئولانه و خیرخواهانه در کنار بیان عملکرد‌ها و همچنین پرهیز از حرکات فردی، جزیره‌ای و عدم تمرکز بر موضوعات دست چندم که در بسیاری موارد از سوی دشمنان و با هدف به حاشیه بردن دستاوردهای درخشان ایران اسلامی برجسته می شوند؛ سبب شکل گیری نگاه امید آفرین به آینده کشور و سرعت گیری روند توسعه و پیشرفت خواهد شد.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به این مطلب که اجتماع برای پویایی و حرکت رو به جلو نیازمند نشاط بوده و نشاط جامعه نیز در گرو اطلاع از اخبار خوش در حوزه‌های گوناگون و وجود رسانه‌های مطالبه‌گر و امیدآفرین می باشد؛ اظهار داشت: استقلال بیش از چهار دهه ای ایران اسلامی، این پیام را به جهانیان منتقل نموده که ادامه زندگی بدون تکیه به نیروهای فرامنطقه‌ای امری ممکن بوده و به همین جهت نظام سلطه جهانی سعی دارد تا با غبار آلود کردن فضای عمومی جامعه، بزرگنمایی کمبودها و تحقیق دستاوردها؛ زمینه‌های القاء ناکارآمدی نظام را فراهم نماید.

وی ادامه داد: در چنین محیطی، نقش اصحاب رسانه در روشنگری و پاسخ مستدل به شبهه افکنی دشمنان، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

امام پناهی با اشاره به این مطلب که گاهی یک خبر، تیتر و یا عکس در تاریخ ماندگار شده و یک عکس کارکردی برابر با چندین ساعت صرف وقت و برگزاری چند جلسه را دارا می باشد، گفت: از این منظر خبرنگاری و فعالیت در عرصه رسانه؛ هنری ظریف، مسئول، متعهد و تبیین‌گر در انعکاس واقعیات می‌باشد که باید با رفتار حرفه‌ای، قانونمدار و هدفمند نسبت به تنویر افکار عمومی و بالا بردن سطح هوشیاری جامعه در برابر اخبار مسموم اقدام نماید.

گفتنی است در پایان این مراسم که به دلیل افزایش موج همه گیری کرونا، طی چند جلسه برگزار گردید؛ فرماندار رشت ضمن تاکید بر آمادگی مجموعه فرمانداری و دستگاه‌های دولتی در تقویت ارتباط دوسویه با اصحاب رسانه، از فعالین عرصه خبر تجلیل به عمل آورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − یک =