مدیرکل صمت گیلان: ظرفیت تشکیل اتحادیه آسانسور در گیلان وجود دارد

0 12

جلسه با هیئت رئیسه انجمن آسانسور استان گفت: بیش از یکصد شرکت دارای پروانه در حوزه خدمات و مونتاژ آسانسور فعالیت دارند که به زودی ساماندهی خواهند شد.

عصر کاسپین/  تیمور پورحیدری در نشست با اعضای هیئت رئیسه انجمن صنفی آسانسور گیلان و کارشناسان ذیربط اظهار داشت: ساماندهی ساختار تشکیلاتی فعالان بخش آسانسور استان باید در اسرع وقت در چارچوب قوانین و مقررات انجام شود تا مردم به نحو مطلوب از خدمات این بخش مهم بهره مند شوند.

وی پس از استماع نقطه نظرات و دغدغه های فعالان منتخب بخش آسانسور اعلام کرد: با توجه به ظرفیت های موجود و کثرت افراد فعال در این صنف لازم است در قالب اتحادیه صنفی به صورت منسجم و نظام مند به خدمات رسانی مشغول شوند تا بر این اساس؛ نظارت و هدایت بر عملکرد آنها با توجه به حساسیت کار آسانسور تسهیل و اصولی گردد.

پورحیدری ساماندهی کسب و کارهای صنفی و نظارت بر آنها را از وظایف قانونی اداره کل صمت دانست و تاکید کرد: خدمات مرتبط به طراحی و مونتاژ و نصب آسانسور در استان با توجه به صدور پروانه آنها توسط این اداره کل؛ برای ساختار صنفی نیز استعلامات لازم انجام خواهد شد تا ضمن فعالیت قانونی از مخاطرات احتمالی ناشی از این صنف پیشگیری گردد.

گفتنی است در حالت کنونی کارگروهی متشکل از اداره کل راه و شهرسازی / اداره کل استاندارد/ انجمن آسانسور و اداره کل صمت استان؛ بر نحوه فعالیت های آنان نظارت دارند و در صورت بروز تخلف احتمالی به استناد بررسی کارگروه پروانه فعالیت آنان تعلیق و یا ابطال می گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 5 =