جزئیات ۶ پروژه عمرانی بزرگ در رشت ؛ تراموا

0 22

سید امیر حسین علوی شهردار رشت بر لزوم رفع ابهامات و تطبیق طرح تفصیلی شهر رشت با پروژه تراموا تاکید کرد و گفت: در حال حاضر اخذ تائیدیه شورای عالی ترافیک برای اجرای تراموا اولویت اول شهرداری رشت محسوب می‌شود.

 

 

عصر کاسپین/ سید امیر حسین علوی شهردار رشت در جلسه با نمایندگان شرکت مشاور تراموا اظهار داشت: برای اجرای پروژه حمل و نقل ریلی و تراموا شهر رشت طبق مطالعات طرح تفصیلی باید عرض معبر در محدوده خیابانها مشخص باشد، بنابراین واحد املاک شهرداری باید از هم اکنون در جریان جزئیات طرح باشد تا در بودجه سالهای آینده برای بازگشایی معابر منابع مالی مورد نیاز را پیش‌بینی کند، زیرا قرار نیست این تملک‌ها از محل بودجه عمومی تامین شوند.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه طبق اعلام جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، جلسه شورای ترافیک شهر رشت و همدان قرار است که همزمان برگزار شود، اذعان کرد: باید تمام ابهامات خود در باب اجرای تراموا و جزئیات طرح را مورد بررسی قرار دهیم تا بعدها به مشکل مضاعفی برنخوریم.

سید امیر حسین علوی اخذ تائیدیه شورای عالی ترافیک برای اجرای تراموا شهر رشت را اولویت اول حال حاضر شهرداری رشت ذکر کرد و افزود: شهرداری رشت برای شرکت در جلسه شورای ترافیک با موضوع تراموا باید ابهامات خود را برطرف و همه مسائل مرتبط با آن را مورد سنجش قرار دهد که برای رسیدگی به امور ذکر شده نمایندگان شرکت مشاور تراموا یک هفته فرصت دارند.

وی خطاب به نمایندگان شرکت مشاور تراموا رشت اضافه کرد: در پرداخت منابع مالی هیچ مشکلی نداریم و انتظار داریم که مقدمات اجرای فاز اول پروژه پس از جلسه شورای ترافیک و اخذ تائیدیه فراهم شود.

لازم به ذکر است مشخصات فنی قرارداد، برآورد کلی طرح، مسیر تراموا، چشم انداز زمانبندی اجرای آن، تعهدات شرکت مشاور، نوع طراحی، زمان و سرعت تراموا، طول و عرض مسیر، فازبندی پروژه، رایزنیهای قابل انجام برای به ثمر رساندن پروژه، برگزاری جلسات کارشناسی، رفع ابهامات موجود، تطبیق طرح تفصیلی شهر رشت با پروژه مذکور، نهایی نمودن هر چه سریعتر مطالعات پروژه و پیش‌بینی اعتبارات آن در بودجه سالهای آتی از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =