سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان:صیانت و تقویت بنیه فرهنگی و علمی کشور از مسیر وحدت حوزه و دانشگاه می‌گذرد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی بمناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه، با بیان اینکه صیانت و همچنین تقویت بنیه فرهنگی و علمی در کشور از مسیر وحدت حوزه و دانشگاه ممکن می‌شود، گفت: بدون شک، عزت و استقلال جبهه فرهنگی و میدان علم و فناوری ایران بزرگ، جز با تداوم اندیشه و فکر دانشگاهیان و حوزویان ممکن نیست.

عصر کاسپین/ دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح،  فرا رسیدن روز وحدت حوزه و دانشگاه را تبریک گفت.

در متن پیام سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمده است؛

 حوزه و دانشگاه، دو بال علم و فرهنگ در جامعه ایرانی – اسلامی است و این دو قوای وحدت‌آفرین و دشمن‌شکن در طول دوران انقلاب اسلامی و پس‌ازآن، محور توسعه و اعتلای نظام اسلامی بوده است.

صیانت و همچنین تقویت بنیه فرهنگی و علمی در کشور از مسیر وحدت حوزه و دانشگاه ممکن می‌شود و بدون شک، عزت و استقلال جبهه فرهنگی و میدان علم و فناوری ایران بزرگ، جز با تداوم اندیشه و فکر دانشگاهیان و حوزویان ممکن نیست.

 آنچه اکنون موجب سربلندی و شکوفایی شتابان ایران اسلامی شده، انسجام و وحدت حوزه و دانشگاه بوده و این دو جبهه حق در آینده پیش رو با تمام قدرت از مرزهای  فرهنگی و علمی میهن عزیز دفاع کرده و در برابر هجمه‌های تفرقه‌افکنانه ایستاده و از آن حراست می‌کنند.

این‌جانب به نمایندگی از جامعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان، فرارسیدن ۲۷ آذرماه، سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله دکتر محمد مفتح را که به نیکی به نام «روز وحدت حوزه و دانشگاه» نام‌گذاری شده است، گرامی داشته و تقویت وحدت و انسجام این دو بال فرهنگی و علمی کشور را از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.

 دکتر حیدرعلی بالو

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 − سه =