به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛سومین کارگروه زیستی پدافند غیرعامل گیلان برگزار شد

0 18

سومین کارگروه زیستی پدافند غیرعامل گیلان با حضور دبیر و دیگر اعضای کارگروه تخصصی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

عصر کاسپین/ صبح امروز – یکشنبه ۴ دی ماه، سومین کارگروه زیستی پدافند غیرعامل گیلان در سال جاری با حضور محمدعلی ویشگاهی – مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان، دکتر محمود رضوانی – سرپرست معاونت بهداشتی، دکتر نسیبه یوسفیان – معاون غذا و دارو، دکتر جمشید محمدی – رئیس اورزاتس پیش بیمارستانی و مرکز مدیریت حوادث و مدیر پدافند غیر عامل گیلان، مدیران ستادی دانشگاه و دیگر مسئولان دبیرخانه‌های تخصصی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

در این نشست محمدعلی ویشگاهی – مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان، تهدیدات زیستی در استان گیلان و اقدامات پدافندی انجام شده و بازخوردهای آن و همچنین سیاست‌های کلی پدافند زیستی در دست اقدام را تبیین و تشریح کرد.

دکتر سید محمود رضوانی – سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی در خصوص تغییرات در میزان بیماری‌های واگیر و غیر واگیر در برخی از مناطق گیلان، به تشریح اقدامات صورت گرفته در جهت ارتقای سطح بهداشت عمومی در مناطق در معرض خطر استان پرداخت.

در ادامه جلسه دکتر جمشید محمدی – سرپرست اورژانس پیش‌بیمارستانی و مرکز مدیریت حوادث  نیز در این نشست با برشمردن برخی از تهدیدات زیستی، بر لزوم افزایش مراقبت‌ها و همچنین جدی گرفتن اقدامات پدافندی مبتنی بر عقل و تدبیر جهت کاهش آسیب‌های احتمالی در مواقع بحرانی تأکید کرد.

همچنین اقدامات، پیشرفت حجم اقدام امور و برنامه‌های در دست اقدام مسئولان و نمایندگان کارگروه‌های تخصصی در نشست امروز قرارگاه پدافند زیستی مورد طرح و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این نشست، مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های استان گیلان و رؤسای مراکز آموزشی و درمانی شهر رشت نیز به‌صورت ارتباط تصویری حضور داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =