حمایت بیمه سلامت از زوجین نابارور/ از بستری تا دارو

0 26

مدیرعامل سازمان سلامت ایران، بر حمایت از زوجین نابارور در تأمین هزینه‌های درمانی تاکید کرد.

عصر کاسپین/ محمدمهدی ناصحی، با بیان اینکه بیمه سلامت ایران با توجه به مصوبات قانونی حمایت‌های لازم از زوجین نابارور را انجام می‌دهد، تصریح کرد: بسیاری از خدمات و حمایت‌ها در بخش دولتی به میزان ۱۰۰ درصد است، در بخش بستری ۹۰ درصد خدمات ناباروری و در بخش دارو و سرپایی ۷۰ درصد خدمات پوشش داده می شود.

وی با عنوان این مطلب که پرداختی‌های سازمان بیمه سلامت به روز بوده و هیچ مشکلی در تأمین منابع به ویژه برای بیماران صعب العلاج وجود ندارد، افزود: ارائه خدمات به گروه‌های دیگر بیماران تحت پوشش سازمان ادامه خواهد داشت.

ناصحی ادامه داد: هدف اصلی سازمان بیمه سلامت، ارائه خدمات مناسب به بیمه شدگان است و روز به روز باید کیفیت خدمات بهتر شود تا بیمه شدگان رضایت کامل داشته باشند. سازمان بیمه سلامت در حوزه سلامت اهمیت زیادی دارد و در سال‌های اخیر مشاهده می‌کنیم که بیمه سلامت به جایگاه اصلی خود نزدیک‌تر شده است. هنوز جا دارد که کمیت و کیفیت بیمه ارتقا پیدا کند.

وی بیان کرد: نزدیک به ۴۶ میلیون نفر بیمه شده تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار دارند که عمدتاً از اقشار کم درآمد جامعه هستند که این موضوع وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند. با دولت و مجلس همکاری‌ها و پیگیری‌های جدی انجام شد تا افراد بدون بیمه در مناطق آسیب پذیر تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند. این فرصت برای سازمان بیمه سلامت فراهم شد که افراد بیمه نشده را در شرایط سخت اقتصادی تحت پوشش بیمه قرار بدهد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت افزود: در زمینه هزینه‌های بیماری‌های صعب العلاج نیز سازمان بیمه سلامت حرکت جدی انجام داد تا هزینه درمان این بیماران کاهش پیدا کند. دولت و مجلس در این زمینه با سازمان بیمه سلامت همکاری بسیار خوبی انجام دادند.

وی اظهار کرد: همچنین در این دوره به موضوعاتی مانند اوتیسم و توانبخشی توجه کردیم، زیرا این موارد در گذشته مغفول واقع شده بود. حالا باید به سمت افزایش کیفیت خدمات حرکت کنیم. از طرفی فعالیت‌های سازمان بیمه سلامت باید به گوش گیرندگان خدمات سلامت برسد. برخی تا پیش از این حتی خبر نداشتند که می‌توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند. این نشان می‌دهد که باید برای افزایش سواد سلامت و آگاهی مردم تلاش کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.