توسعه نظام آموزش عالی گیلان با همکاری دانشگاه‌ها/ از تلاش برای جذب دانشجوی خارجی تا بهره‌مندی از ظرفیت‌های مشترک دانشگاهی

0 17

در نشست مشترک روسای دانشگاه‌ علوم پزشکی گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی استان بر لزوم همکاری و توسعه مشارکت دانشگاه‌ها در جهت ارتقای نظام آموزش عالی استان، بحث و تبادل نظر شد.

عصر کاسپین/ صبح امروز دکتر محمدتقی آشوبی-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در دفتر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با محمد دوستار- رئیس این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

در این نشست بر ضرورت تعامل، هماهنگی و همکاری بیش‌از‌پیش دانشگاه‌های گیلان در جهت توسعه نظام آموزش عالی استان بحث و تبادل نظر شد.

 

روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی گیلان و آزاد اسلامی استان در این نشست تأکید کردند که حوزه سلامت و نظام آموزش علوم پزشکی را در دوره کنونی به عنوان یک دانشگاه جامع برون‌نگر و پیشرو ببینند و نظام آموزش عالی استان را در علوم پزشکی ارتقاء ببخشند.

 

توسعه همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با دانشگاه آزاد اسلامی استان در جهت توسعه رشته‌های آموزش علوم پزشکی و تحصیلات تکمیلی در رشته‌های پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

در این نشست همچنین با توجه به آموزشی شدن بیمارستان‌های شهید بهشتی انزلی و دکتر پیروز لاهیجان، بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های درمانی جهت آموزش علوم پزشکی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان نیز گفت‌وگو شد.

 

جذب دانشجو خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی استان و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت دانشکده‌  پردیس بین‌الملل و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای آن، محور دیگر گفت‌وگوی روسای دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی استان در نشست امروز بود.

 

گفتنی است در این نشست در خصوص نحوه فعالیت دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ساختمان استیجاری دانشگاه آزاد اسلامی استان نیز بحث و تبادل نظر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + نوزده =