رئیس شورای شهر اسلامی شهر رشت : حمایت از ورزش جزو اولویت های مدیریت شهری رشت / توجه به افتخارات رشت در میادین ورزشی

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: حمایت از ورزش و توسعه آن در شهر جزو اولویت های مدیریت شهری رشت است و در جریان برنامه ریزی برای برگزاری لیگ ها، جشنواره ها و دیگر اقدامات ورزشی در شهر باید به افتخارات رشت از جمله نام سردار بزرگ شهید میرزا کوچک جنگلی توجه داشت.

عصر کاسپین/ محمد حسین واثق کارگرنیا در جلسه هم اندیشی برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج، “جام رشت” ضمن تشکر از کلیه مسئولان و دست اندرکاران برگزاری این دوره از مسابقات اظهار کرد: به رسم میزبانی در پایان این جلسه و در جمع بندی مباحث مطرح شده این موضوع را خاطرنشان میکنم که باید افتخارات رشت از جمله نام سردار شهید میرزا کوچک خان جنگلی در اجرای مسابقات فرهنگی ، ورزشی به عنوان یک نام شاخص بین المللی محور توجه قرار بگیرد . وی با تاکید به اینکه در راستای بهره مندی از ظرفیت برند شهرخلاق خوراک و هنرهای صنایع دستی نیز باید در چنین میادینی به درستی برنامه ریزی شود افزود : حمایت از ورزش، از جمله اولویت های کاری شورا و شهرداری رشت است و دو تیم فوتبالی شهر رشت نیز هر زمان که نیاز بوده از حمایتهای شورا و شهرداری برخوردار شده اند.
کارگرنیا با بیان اینکه ورزش شطرنج به واسطه خلاقانه بودن در میان تمامی اقشار طرفدار دارد تصریح کرد: باید تلاش شود تا در جریان برگزاری این رویداد به حداکثر مطلوبیت مورد نظر دست یابیم. رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به توسعه ورزش همگانی با هدف ایجاد نشاط در جامعه گفت : پیشنهاد می کنم در فضاهای سبز شهری و به خصوص در سبزه میدان و پارک شهر رشت میزهای متعدد شطرنج با سایبان برای ایام بارندگی و آفتابی تعریف شود تا ضمن زیباتر نمودن چهره شهر، شهروندان در ایام فراغت از این فضاهای ورزشی بهره مند باشند.

در ادامه تاج شهرستانی، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی، اظهار داشت: معتقدیم چنین جشنواره هایی باید هر ماهه بدون مناسبت یا با مناسبت در رشت اجرا شود. تاج شهرستانی با نام بردن از جزیره کیش بعنوان مثال در این راستا گفت: بهره گیری از ظرفیتهای نزدیکی به دریا و ایجاد مراکز مختلف تجاری برای گیلان که ذاتاَ استانی توریستی و گردشگر پسند است، برای ما دور از دسترس نیست. وی خلاقیت و هنر مدیریتی مسئولان استانی و شهری را در این راستا مورد توجه قرار داد و گفت: باید از ظرفیتهای انسانی و اقلیمی استفاده نماییم و ایجاد بهانه هایی برای شادی و نشاط شهروندان را در اولیت برنامه های اداره شهر قرار دهیم که شهر شاد خلاقیت در صنعت و رونق های اقتصادی را نیز به دنبال خواهد آورد.

مسعود عباس نژاد، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت نیز طی سخنانی ایجاد این ظرفیت را فرصتی برای مطرح شدن نام کلانشهر رشت در سطح کشور و بین الملل دانست. عباس نژاد اظهار داشت: ‌پخش مستقیم مسابقات شطرنج جام رشت از رسانه های ملی و حتی در قالب یک خبر در رسانه های جهانی، اتفاقی مثبت برای نام شهر رشت محسوب میشود. عباس نژاد ابراز امیدواری کرد به دنبال برگزاری این سری مسابقات در رشت شاهد اتفاقات خوب پی در پی برای رشت باشیم و بخصوص در بخش خوراک خلاق و معرفی صنایع دستی گیلان به بازارهای جهانی موفق عمل کنیـم.

سرپرست شهرداری رشت در این جلسه، با بیان این مطلب که برگزاری این جام با حضور ۱۲ الی ۲۰ کشور خارجی و شرکت ۷۰۰ الی ۸۰۰ ورزشکار از داخل و خارج از کشور فرصت مغتنمی برای معرفی ظرفیتهای رشت است، اظهار داشت: طی هماهنگی انجام شده مقرر است، اجرای این مسابقات از سوی رسانه ملی در راستای برندسازی رشت بصورت زنده پوشش داده شود. وی روزهای برگزاری این مسابقات را ۲۳ بهمن الی یکم اسفند ماه بهمن الی یکم اسفند ماه سال جاری اعلام نمود و گفت: ‌تلاش داریم تا در کنار برگزاری این مسابقات با نام جام رشت، ظرفیتها و پتانسیلهای شهر رشت را بیشتر معرفی نموده و بتوانیم میهمانان داخلی و خارجی را با خاطراتی بیاد ماندنی و تبلیغات بالقوه در زمینه های مختلف گردشگری مشایعت نماییم. یوسف یزدانی گفت: مجموعه مدیریت شهری رشت همواره و در تمامی رشته ها حامی ورزشکاران و رشد صنعت ورزش بوده و خواهد بود. یزدانی اشاره داشت ارائه غذاهای ویژه گیلانی در راستای شهر خلاق خوراک و معرفی صنایع دستی منحصر بفرد گیلان برای میهمانان از رویکردهای ویژه در این جشنواره خواهد بود

. آرمان، مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان نیز در این جلسه عنوان کرد: ‌جام شطرنج رشت یک تورنمت بین المللی و فرصتی بسیار مناسب در جهت مطرح نمودن ظرفیتهای شهر رشت به عنوان یک قطب گردشگری در خطه شمال کشور است.

آرمان گفت: باید تلاش کنیم تا رشت که بعنوان یک شهر صاحب نام در ورزش شطرنج در کشور شناخته شده است، در این رشته دراوج نگه داشته شود و نام شطرنج ایران با نام رشت گره بخورد.

وی اضافه کرد: ورزش، سالم ترین فعالیت حرفه ای، نیمه حرفه ای در جوامع انسانی است و نباید از قابلیت انواع رشته های ورزشی در ایجاد نشاط جامعه غافل بود.

آرمان ضمن تشکر از نگاه ارزشمند مجموعه مدیریت شهری در شهرداری و شورای اسلامی شهر به مقوله ورزش گفت: ‌میتوان در قالب بسته های فرهنگی و گردشگری حضور این تعداد میهمان در رشت را تبدیل به فرصتهایی برای سرمایه گذاری در شهر رشت نمود.

جهانی مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان نیز در جلسه هم اندیشی برگزاری جام شطرنج رشت اظهار کرد: باید تلاش شود تا در این فرصت پیش آمده، ظرفیتهای شهر رشت و استان گیلان به میهمانان داخلی و خارجی به بهترین شکل معرفی گردد.

جهانی گفت: برگزاری نمایشگاهی از جام های زرین و سیمین و دفینه های یافت شده در گیلان برای گردشگران بسیار دیدنی خواهد بود. وی افزود: معرفی چای داخلی گیلان و چای سنتی و بهره گیری از ۷ حوزه مورد نظر برای ثبت بنام گیلان دریچه جدیدی به رشد صنعت گردشگری در گیلان خواهد نمود.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان اظهار داشت: حصیربافی و رشتی دوزی و تهیه انواع شیرینی بطور زنده در محل حضور میهمان از دیگر فعالیتهایی است که در حین برگزاری جام رشت میتوان انجام داد.

رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی ورزشی شهرداری نیز در این جلسه توضیح داد: ‌این جام تحت نام جام رشت و با دو محور شهر خلاق خوراک و برند سازی های جدید به خصوص در صنایع دستی اجرا خواهد شد. وی گفت: در روز ۱۷ بهمن ماه با دعوت از رسانه ها و مسئولان مرتبط رونمایی از پوستر اجرای مسابقات برگزار میشود و انجام مسابقات شطرنج در روزهای ۲۳ بهمن الی یکم اسفند ماه در مجموعه ورزشی یادگار امام(ره) اجرا میشود. در بخش دیگری از جلسه رییس هیات شطرنج استان گیلان نیز به ارایه توضیحاتی در خصوص چگونگی برگزاری این مسابقات پرداخت.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =