آغاز عملیات اجرایی نصب برج خط چهار مداره غرب رشت – انزلی – پره سر

این پروژه با هدف انتقال بخشی از تولید نیروگاه پره سر به شبکه سراسری و کمک به حذف حبس تولید این نیروگاه در حال اجرا می باشد.

عصر کاسپین/ «محبت بیژن» مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه ای گیلان، در جریان بازدید خبرنگاران، گفت: پروژه خط چهارمداره مختلط ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت غرب رشت – انزلی – پره سر از پروژه های مهم و استراتژیک استانی و کشوری بوده و از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: این پروژه با هدف انتقال بخشی از تولید نیروگاه پره سر به شبکه سراسری و کمک به حذف حبس تولید این نیروگاه ، همچنین افزایش پایداری شبکه انتقال استان و تکمیل رینگ ۲۳۰ کیلوولت شبکه برق استان گیلان در حال اجرا می باشد
.
بیژن گفت: طول این خط ۵۱ کیلومتر می باشد و دارای ۱۴۴ دستگاه فونداسیون می باشد. با توجه به اتمام فونداسیون این پروژه، عملیات نصب برج آن در دو فاز انجام می شود که در فاز اول آن، ۸۶ برج و در فاز دوم نیز نصب مابقی برج ها انجام خواهد شد.

مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: فاز اول این پروژه توسط پیمانکار پروژه شرکت فرانیرو در حال انجام بوده و تاکنون نصب ۳۰ برج به اتمام رسیده است. عملیات سیم کشی برج ها نیز ، بعد از برداشت محصول برنج توسط کشاورزان آغاز خواهد شد.

وی افزود: پیش بینی می شود عملیات نصب برج این پروژه در سال جاری به اتمام برسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =