رئیس شورای اسلامی شهر رشت : شهروندان برای رفع مشکلات ساختمانی به افراد سودجو مراجعه نکنند

0 4

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت : شهروندان به منظور بهره مندی از مزایای بند ت تبصره ۶ ساختمان های دارای حکم قطعی تخریب به افراد سودجو مراجعه نکنند و روند قانونی را پیگیری کنند.

عصر کاسپین/ محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور و دستور العمل اجرایی وزارت کشور گفت : اخیرا وزارت کشور اعلام کرد که بر اساس بند ت تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور و همچنین دستورالعمل اجرایی وزارت کشور ، امکان تبدیل برخی از آرای تخریب تا قبل از سال ۱۴۰۰ به جریمه نقدی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه برخی از افراد سودجو به دنبال آن هستند تا از این فرصت قانونی بهره برداری های غیر قانونی انجام دهند افزود: بر اساس قانون مصوب ، آن دسته از تخلفات ساختمانی که رأی قطعی کمیسیون ماده صد و یا دیوان عدالت اداری در خصوص آنان تا پیش از سال ۱۴۰۰ صادر شده است ، برابر مفاد بند ت تبصره ۶ امکان تبدیل برخی از آرای تخریب به جریمه نقدی برایشان فراهم شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه شهروندان به منظور بهره مندی از این تبصره به شهرداری مراجعه کنند تصریح کرد: پس از اعلام این قانون ، متاسفانه شاهد هستیم که برخی از افراد سودجو در تلاشند تا از طرق مختلف اعتماد افراد متقاضی را جلب کرده و به گونه ای وانمود می کنند که بهره مندی از این تبصره قانونی با دخالت و پیگیری آنان تسریع خواهد شد.

‌کارگرنیا با تاکید به اینکه شهروندان محترم می توانند با مراجعه حضوری به شهرداری ها و ارائه مدارک مربوطه از شرایط اجرای مقرره قانونی در خصوص ملکشان مطلع و بهره مند شوند گفت : شهروندان حضورا به شهرداری های مناطق مربوطه مراجعه کنند و با اعتماد به برخی از افراد فرصت طلب و سودجو ، هزینه های بیهوده به خودشان تحمیل نکنند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =