مدیرکل صمت گیلان: نگاه فنی و علمی؛ از تعطیلی و رکود معادن گیلان جلوگیری کند/ فعالیت سنتی باعث حیف و میل ذخایر معدنی می شود

0 5

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با حضور در مجمع سالانه نظام مهندسی معدن استان گفت: نگاه و رویکرد فنی و علمی می‌تواند از تعطیلی و رکود فعالیت‌های معدنی گیلان جلوگیری کند.

عصر کاسپین/ تیمور پورحیدری با حضور در مجمع عمومی سالانه نظام مهندسی معدن استان، در جمع کثیری از مسئولین فنی و اعضای نظام مهندسی معدن، اظهار داشت: به شدت نیازمند توان و ظرفیت علمی متخصصین حوزه معدن برای احیای معادن راکد و شناسایی ذخایر جدید معدنی هستیم.

وی با اشاره به وجود بیش از یک هزار دانش آموخته عضو نظام مهندسی معدن گیلان، تصریح کرد: هر چند پتانسیل‌های معدنی گیلان همانند سایر استانهای معدن خیز نیست ولی برای بهبود خدمات معدنکاری و ترسیم درست مسیر فعالیت های معادن موجود استان به یافته های تخصصی ناظران فنی معادن نیازمندیم.

پورحیدری با بیان اینکه نوع نگاه در رویکرد علمی می تواند از تعطیلی و رکود فعالیت‌های معدنی ایران جلوگیری کند افزود: معتقدم ماحصل هم افزایی داشته های علمی و فنی موجود در این تشکل تخصصی قدرت ایجاد تحول و بستر مناسب را در اقتصاد معدنی دارد.
وی تاکید کرد: چشم نظارتی ما در حوزه معدن، مسئولین فنی معادن هستند و ارتقاءکیفیت خدمات مهندسی در حوزه معادن و صنایع معدنی و نظام مند کردن فعالیتهای معدنی، رکن اصلی ساختار نظام مهندسی معدن است.
مدیرکل صمت گیلان با اعلام آمادگی جهت بهره مندی از این ظرفیت تخصصی جهت ساماندهی بهتر امور معدنی، عنوان کرد: اگر بنا بر رشد و ارتقاء معادن داریم باید به جایگاه فنی ناظران معادن احترام و به نظرات کارشناسانه مسئول فنی معدنی عمل شود.
گفتنی است که گیلان دارای ۴۷ معدن فعال و بیش از ۷۰ پهنه معدنی شناسایی شده غیرفعال دارد که اغلب آنها در صورت ذخایر معدنی با توجیه فنی و اقتصادی، قابلیت فعال شدن را از طریق برگزاری مزایده دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 6 =