معاون وزیر کشور یا عزل شود و یا وزیر مربوطه صراحتا عذرخواهی کند

0 36

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس ضمن انتقاد به ابلاغیه وزارت کشور در خصوص عدم ورود نمایندگان در امور اجرایی در سال پایانی، بیان کرد: آقای وزیر کشور باید از مجلس شورای اسلامی به طور رسمی و صریح در پی صدور بخشنامه ای که معاون سیاسی آن وزارتخانه ابلاغ کرده عذرخواهی کند چرا که این بخشنامه نشان از بی تدبیری و بی عقلی این مسئول است.

عصر کاسپین/ سیدکاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۸ خردادماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور در خصوص عدم ورود نمایندگان در امور اجرایی در سال پایانی، گفت: در ادامه تذکری که امروز بنده در صحن مجلس مطرح کردم دوستان نماینده مترصد استیضاح وزیر کشور هستند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس ادامه داد: آقای وزیر کشور باید از مجلس شورای اسلامی به طور رسمی و صریح در پی صدور بخشنامه ای که معاون سیاسی آن وزارتخانه ابلاغ کرده عذرخواهی کند چرا که این بخشنامه نشان از بی تدبیری و بی عقلی این مسئول است.

وی با بیان اینکه مجلس در رتبه اول قوا قرار دارد، تاکید کرد: معاون وزیر کشور خلاف قانون، خلاف اصول، بیانات مقام معظم رهبری و تفاهم بین مجلس و دولت رفتار کرده و هیات رئیسه مجلس باید این مسئله را پیگیری کند تا این فرد یا عزل شود و یا وزیر کشور صراحتا به مجلس نامه عذرخواهی بنویسد چرا که فردی نمی تواند با خانه ملت در بیفتد و این خواسته همه نمایندگان مجلس است.

دلخوش تاکید کرد: دوستان ما در مجلس خواستار استیضاح وزیر کشور هستند و ما آقای وزیر کشور را دوست داریم چرا که وی انسان خوبی است و این بی تدبیری ها در وزارت کشور و در این شرایط بحرانی قابل تحمل نیست.

مصری که ریاست بخشی از جلسه امروز را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر دلخوش گفت: حتما این موضوع پیگیری می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =