گیلان جزو ۲ استان برتر در ماندگاری مسافر شناخته شد

0 13

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از ورود بیش از ۵ میلیون مسافر و گردشگر به این استان خبر داد و گفت: گیلان در حوزه افزایش میزان ماندگاری مسافر جزو ۲ استان برتر کشور شناخته شده است.

عصر کاسپین/ ولی جهانی دوشنبه ۲۹ خرداد، اظهار کرد: گیلان به جهت قابلیت‌های تاریخی و گردشگری، هر هفته و در ایام تعطیلات میزبان گردشگران و مسافران است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از ورود بیش از ۵ میلیون مسافر و گردشگر به گیلان خبر داد و افزود: این تعداد مسافر فقط در تعطیلات خرداد ماه به گیلان آمدند.

او با بیان اینکه این استان، بعنوان یکی از مقاصد اصلی سفر با توجه به ظرفیت های طبیعی، تاریخی و فرهنگی آن در کشور بوده است، گفت: با افزایش سفر به گیلان رونق اقتصادی بخش گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار از عواید سفر بوده که باید برنامه ریزی مناسبی به منظور استفاده فرهنگی آن نیز انجام داد.

جهانی از افزایش بیش از ۱۲۵ درصدی ماندگاری سفر در گیلان خبر داد و اضافه کرد: با اجرای برنامه‌های فرهنگی، نمایشگاه ها، جشنواره ها و برنامه های متنوع توسط اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، میزان ماندگاری مسافران ارتقا پیدا کرده است.

او ادامه داد: گیلان به جهت افزایش میزان ماندگاری مسافر جزو ۲ استان برتر کشور شناخته شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 4 =