گاز تحویلی به نیروگاه‌های برق گیلان ۸ درصد افزایش یافته است

0 7

در بهار امسال، حجم گاز تحویلی به نیروگاه‌های تولید برق گیلان ۸ درصد رشد داشته است.

 

عصر کاسپین/ روز سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از مصرف یک میلیارد و ۷۳۸ میلیون مترمکعب گاز توسط مشترکین گیلانی در بهار امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲ درصد کاهش داشته است.

 

جمال نیکویی درخصوص وضعیت مصرف گاز نیروگاه‌های تولید برق استان در بهار امسال گفت: تحویل گاز در این بخش با افزایشی ۸ درصدی به ۸۸۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

 

وی علت افزایش حجم گاز تحویلی به نیروگاه‌های تولید برق استان را مدیریت مصرف توسط مشترکان خانگی گاز عنوان کرد و اظهار داشت: علیرغم جذب حدود ۴۰ هزار مشترک خانگی جدید در یک سال گذشته، مصرف گاز در این بخش حدود ۱۲ درصد کاهش داشته است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از تحویل ۳۴۵ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌های برق گیلان در تیرماه امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد رشد داشته است.

 

جمال نیکویی در خاتمه گاز طبیعی را کلید توسعه و مایه آسایش مردم عنوان کرد و گفت: هدف شرکت گاز تحویل مستمر گاز به حوزه‌های مختلف مصرف، پایداری انرژی و به تبع آن افزایش سطح رفاه و رضایتمندی مردم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =