مدیرکل میراث فرهنگی گیلان:گیلان صاحب موزه موسیقی می‌شود

0 9

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از مرمت و بازسازی مدرسه فروغ رشت خبر داد و گفت: این مدرسه پس از مرمت و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی می‌شود.

عصر کاسپین/ ولی جهانی با اعلام این خبر اظهار کرد: گیلان به جهت پیشینه تاریخی که دارد گلچینی از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های تاریخی، گردشگری و باستانی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از مرمت و بازسازی مدرسه فروغ رشت خبر داد و افزود: این مجموعه با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و انتخاب پیمانکار ذیصلاح عملیات مرمت و بازسازی می‌شود.

او از احداث موزه موسیقی در این استان خبر داد و بیان کرد: مدرسه فروغ رشت پس از مرمت و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی شده و در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد.

جهانی اضافه کرد: در این مرحله از پیمان مرمت و تعویض درب‌ها، لمبه کوبی طبقه دوم و مرمت دیوارهای داخلی از جمله برنامه‌های مورد نظر اداره کل بوده، در مراحل بعدی نیز قسمت‌های مختلف دیگر مورد مرمت و بازسازی قرار خواهد گرفت.

او ساماندهی بناهای تاریخی فاخر استان را یکی از ضروریات مهم دانست و افزود: در سال‌های اخیر و در دولت مردمی ایران قوی دکتر رئیسی اقدامات خوبی در راستای حفظ، احیا و مرمت بناهای تاریخی صورت پذیرفته و امید است با مشارکت مالکان بناهای تاریخی اعم از دولتی و خصوصی بتوانیم تا حدود زیادی ساختمان‌های تاریخی ارزشمند استان را ساماندهی نموده و از خطر آسیب و نابودی حفظ کنیم.

مدرسه فروغ قدیمی ترین مدرسه دخترانه رشت و جز اولین مدارس دخترانه در ایران بوده که در سال ۱۲۸۲ خورشیدی در محله آفخرا تأسیس شده است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =