بیش از ۱۱۲۰۰ نفر مستمری بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی لاهیجان قرار دارند

0 5

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در ادامه برنامه های نظارتی ، با حضور در شعبه لاهیجان ، ضمن دیدار با کارکنان ، از واحدهای مختلف بازدید و روند خدمت رسانی به مخاطبان را مورد رصد قرار داد .

عصر کاسپین/ کیوان مرتضوی در پایان این بازدید در نشستی با شعبه لاهیجان ، با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۸۲۰۰۰ نفر از جمعیت شهرستان لاهیجان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند اظهار داشت وجود ۳۲ هزار بیمه شده اصلی و افزون بر یازده هزار نفر مستمری بگیر این شعبه را به یکی از بزرگترین واحدهای اجرایی پس از شعب رشت و بندرانزلی تبدیل نموده است .

وی با اشاره به نقش و اهمیت شهر لاهیجان به عنوان یک قطب گردشگری در استان و یکی از شهرستان های بزرگ ، اذعان داشت نیمی از بیمه شدگان اصلی شعبه لاهیجان را که حدود ۱۶۰۰۰ نفر میباشند بیمه شدگان اجباری مشمول قانون کار تشکیل میدهند و افزون بر ۹۵۰۰ نفر از شهروندان نیز در زمره بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد هستند .

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه بیش از ۳۰۰۰ نفر بیمه شده راننده و کارگر ساختمانی در این شهرستان تحت پوشش هستند افزود : ۷۴۰۰ بازنشسته ، ۴۸۰ ازکارافتاده و حدود ۳۵۰۰ نفر بازمانده نیز جامعه مستمری بگیران تحت پوشش را تشکیل میدهند .

شایان ذکر است تامین اجتماعی لاهیجان ماهانه ۸۵ میلیارد تومان تعهدات به جامعه هدف خود در شهرستان ارائه میدهد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.