بیست و چهارمین نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان

0 39

نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان گیلان با حضور دستگاه های اجرایی استان و برخی از شرکت ها و موسسات دانش بنیان استان از تاریخ ۱۳ الی ۱۵ آذرماه در مرکز نوآوری دانشگاه گیلان برگزار می شود.

عصر کاسپین/ هفته پژوهش و فناوری امسال در استان گیلان در راستای شعار سال، با شعار “پژوهش و فناوری، پیشران رشد تولید و مهار تورم” از سوی ستاد هفته پژوهش و فناوری استان گیلان تعیین و به پارک علم و فناوری گیلان به عنوان دبیر اجرایی این نمایشگاه ابلاغ شد.

دکتر عبدالله حاتم زاده در آستانه برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان گیلان اظهار کرد: هفته‌ی پژوهش و فناوری، فرصت مناسبی را برای توجه و تمرکز روی ارکان زیست بوم فناوری و نوآوری فراهم می‌آورد تا کلیه کنشگران این زیست بوم ضمن اطلاع از توانمندی ها و وضعیت موجود اقدامات موثری را در دستور کار قرار دهند.

وی افزود: استفاده از فناوری های شرکت های فناور و دانش بنیان استان برای رفع نیاز دستگاه های اجرایی در طی سال گذشته از جمله سازمان برق استان ، سازمان گاز ، محیط زیست ، پسماند نمونه ای از تعامل سازنده و بین کنشگران زیست بوم فناوری استان است.

دکتر عبدالله حاتم زاده دبیر اجرایی نمایشگاه امسال در این‌باره گفت: نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش استان با ۳۰ غرفه و حضور دستگاه های اجرایی و موسسات و شرکت های دانش بنیان با هدف توسعه زیست بوم نوآوری استان به ارائه آخرین دستاوردهای پژوهش و فناوری در مرکز نوآوری دانشگاه گیلان برگزار و پیش بینی می شود در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ فناوری جدید به نمایش گذارده خواهد شد.

رئیس پارک علم وفناوری گیلان در ادامه گفت: برنامه های مختلفی از جمله رونمایی از آخرین دستاوردهای فناوری استان و انتخاب فناور برتر در این هفته پیش بینی شده که با همراهی استانداری در زمان برپایی نمایشگاه انجام خواهد شد. کارگاه های آموزشی و پنل های انتقال تجربه و مسابقه ایده شو برای دانشجویان که توسط کانون شکوفایی خلاقیت برگزار می شود نیز از جمله برنامه هایی است که در زمان برپایی نمایشگاه اجرا می شود.

ایشان افزود: نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش، فناوری و فن بازار به عنوان رویدادی در مجموعه نظام علم و فناوری کشور است که هدف آن ارائه یافته‌های محققان، پژوهشگران و فناوران، از یک سو و دریافت نیازهای پژوهشی و فناوری از سوی دیگر برای توسعه زیست بوم نوآوری و ساماندهی ارتباطات بین کنشگران این زیست بوم می باشد.

دکتر حاتم زاده با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ پژوهش یکی از اهداف برگزاری هفته پژوهش است گفت: توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری و هدفمند نمودن ارتباطات کنشگران این زیست بوم از اهداف اصلی برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش است و در این نمایشگاه ارائه پژوهش ها و عملکردهای تحقیقاتی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و ارائه نیازمندی‌های دستگاه‌های اجرایی از یک سو و نمایش توانمندی های فناوران استان از سوی دیگر به منظور استفاده از فناوری برای رفع نیاز های فناورانه استان، از اهداف برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش است.

وی افزود: این نمایشگاه فرصت مناسبی است تا ارکان مختلف توسعه فناوری و نوآوری استان علاوه بر نمایش توانمندی های خود بتوانند با تقویت شبکه سازی و تعامل سازنده برای تکمیل چرخه علم و فناوری و تجاری سازی فناوری گام ماثری بردارند

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری همه ساله از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناورى در هفته پژوهش و فناورى برگزار می گردد و هر استان نیز در این هفته نمایشگاه استانی دستاوردهای پژوهش و فناوری را برپا می نماید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =