رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: تمرکز نظام سلامت باید غربالگری باشد/ تقویت بخش دولتی راهکاری برای کمک به بیماران خاص و صعب‌العلاج است

0 5

دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عصر امروز در هفتمین نشست کارگروه استانی صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست با تأکید بر تقدم بهداشت بر درمان، اظهار کرد: تمرکز اصلی نظام سلامت استان گیلان باید در جهت افزایش بهداشت عمومی و غربالگری سلامت باشد.

عصر کاسپین/ وی با بیان اینکه باید در گیلان به گونه ای عمل کرد تا نیازی به راه‌اندازی صندوق‌های حمایتی نباشد، افزود: بسیاری از بیماری‌ها با شناسایی درست و با هزینه‌ای بسیار کم، قابل‌درمان هستند در حالیکه در صورت غفلت، تحمیل این هزینه‌ها در بخش درمان به بیمار و دولت، بسیار زیاد خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه در پذیرش بیمار صعب‌العلاج و خاص باید تمام تلاش خود را به کار گرفت، گفت: باید با تمرکز روی بهداشت و تقویت بخش‌های درمانی، بار بیماری را بر مردم کم کرد.
دکتر آشوبی، تقویت زیرساخت‌های درمان را ضروری دانست و افزود: تنها راه چاره ی کمک به بیماران صعب‌العلاج و خاص، تقویت بخش دولتی است و در این راستا با جدیت پیگیر تأمین دستگاه‌های پیشرفته تصویربرداری و پیشرفته هستیم.
وی با اشاره به هزینه‌های گزاف درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج و تلاش همه‌جانبه در رفع نیازهای بیماران در بخش دولتی، افزود: باید منابع بیت‌المال را در بخش سلامت در جهت تقویت بخش دولتی سوق داد تا مردم در فرایند دریافت خدمات سلامت ناچارا به بخش غیردولتی نیازمند نباشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =