مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان : بهینه‌سازی مصرف کلیدی‌ترین راهکار برای مدیریت منابع انرژی است

0 13

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با حضور در برنامه زنده رادیویی و تلویزیونی «دریچه» ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه برق در سطح استان به سوالات و درخواست‌های بینندگان وشنوندگان برنامه پاسخ داد.

عصر کاسپین/ محمد تقی مهدیزاده بیان داشت : این شرکت با بیش از ۳۰ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف و فشار متوسط افتخار خدمت رسانی به بیش از یک‌ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک برق در استان را دارد.

وی تاکید کرد:برق در عصر حاضر ،در زندگی فردی و اجتماعی شهروندان وآحاد جامعه یک نقش حیاتی و بسیار مهم و حساس را دارا است و این انرژی شرط اصلی پیشرفت و تحول در فناوری نوین جوامع بشری می باشد، لذا رسالت و وظیفه ای که بر عهده اینجانب و همکارانم در شرکت توزیع نیروی برق گذاشته شده ،بسیار مهم و اثربخش است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ضمن اشاره به خاموشی های حادث شده بعلت بارش برف شدید در شهرستانهای تالش و آستارا گفت: خوشبختانه تمامی خاموشی های مربوط به بارش سنگین برف در شهرستان های فوق در اسرع وقت به همت اکیپ های عملیاتی اینشرکت در روز نخست بحران برطرف گردید و تنها مواردی که بعلت انسداد معابر و راه های مواصلاتی غیر قابل دسترس بودند به ساعات اولیه روز بعد موکول شد.

مهدیزاده در حوزه چالش های موجود صنعت برق استان خاطرنشان کرد: متاسفانه شرایط آب و هوایی استان شامل رطوبت بالا و بحران های جوی نظیر بارش های برف سنگین و طوفان های فصلی، موجب فرسودگی شبکه های برق در گیلان می شود و سرقت های روز افزون سیم های شبکه های توزیع برق در سراسر استان این چالش رو دوچندان می نماید.
وی تاکید کرد : تامین این سرقتی ها به لحاظ اقتصادی و اجرایی بسیار سخت است که با دشواری آن را پیش میبریم و مهمترین دلیل ضعف برق در نواحی روستایی استان همان مقوله سرقت سیم های شبکه های فشار ضعیف می باشد .

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در ادامه افزود : شبکه های فشار ضعیف در حوزه استان گیلان بعد از تهران بزرگ طولانی ترین شبکه فشار ضعیف با حدود بیست هزار کیلومتر است و علت آن جغرافیای استان و پراکندگی می باشد.
مهدیزاده تصریح کرد : اینشرکت اقداماتی را در راستای افزایش پایداری شبکه و استمرار آن بعمل آورده است که از آن جمله می توان به اجرای منظم و صحیح طرح تاب آوری بر روی خطوط فشار متوسط و جایگزینی شبکه های سیمی فرسوده سیمی با کابل خودنگهدار اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان مزایای شبکه با کابل خودنگهدار را ارتقاء مبلمان شهری، جلوگیری از استفاده برق‌های غیر مجاز و عدم امکان سرقت انرژی از شبکه، کمک به محیط زیست و اکوسیستم و همچنین پایداری شبکه در بحران های احتمالی دانست .
وی در ادامه به سامانه “برق من” اشاره و بیان کرد: مشترکان برق با نصب اپلیکیشن برق من و ورود به این سامانه می‌توانند علاوه بر امکان پرداخت آنلاین صورتحساب از تمامی خدمات شرکت توزیع نیروی برق گیلان بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات و امورهای توزیع برق بصورت غیرحضوری بهره‌مند شوند.

محمد تقی مهدیزاده در انتها آلودگی محیط زیست را از جمله تبعات مصرف منابع انرژی تجدید ناپذیر عنوان کرد و افزود: در حال حاضر استفاده منابع انرژی تجدید ناپذیر یا به اصطلاح سوخت‌های فسیلی، اجتناب ناپذیر است؛ به همین دلیل هر مقدار که در مصرف این گونه سوخت‌ها صرفه‌جویی شود، آلودگی‌های ناشی از تولید و مصرف این سوخت‌ها نیز کمتر خواهد بود.

وی بهینه‌سازی مصرف را کلیدی‌ترین راهکار برای مدیریت منابع انرژی دانست و تصریح کرد: بهینه‌سازی مصرف به این معنی نیست که مصرف خود را کاهش دهیم؛ بلکه به هر میزانی که استفاده ما از انرژی به استانداردهای روز نزدیک‌تر باشد، مصرف بهینه‌ای خواهیم داشت و هزینه کمتری نیز پرداخت خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.