از ابتدای سال جاری تاکنون صورت پذیرفت: احداث بیش از ۷۵۱ کیلومتر کابل خودنگهدار در استان گیلان با اعتباری بالغ بر ۳۷۱ میلیارد تومان

0 11

محمدتقی مهدیزاده مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان از احداث بیش از ۷۵۱ کیلومتر کابل خودنگهدار در استان تا پایان دی ماه با اعتباری بیش از ۳۷۱ میلیارد تومان خبر داد.

عصر کاسپین/ مهدیزاده گفت: یکی از معضلات و چالش های اساسی استان گیلان، موضوع فرسودگی شبکه و انباشت این فرسودگی طی سالیان اخیر است.
وی تاکید کرد: از مجموع قریب به ۲۱ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف هنوز حدود ۱۱ هزار کیلومتر از شبکه‌های استان گیلان شبکه‌های سیمی است.
مدیرعامل توزیع برق گیلان افزود: استان گیلان به دلیل شرایط جوی و همچنین مواجه با بحران های طبیعی سهمگین نظیر بارش های برف سنگین ، رطوبت و شرجی بودن هوا، تندباد و طوفان های فصلی ایجاب می کند که شبکه های توزیع برق به ویژه در حوزه فشار ضعیف ، مورد نوسازی و مقاوم سازی قرار گیرد.
مهدیزاده افزود: از مزایای اصلی استفاده از کابل خود نگهدار در شبکه‌های هوایی توزیع برق می توان به جلوگیری از اتلاف انرژی برق،کاهش هزینه نگهداری شبکه، افزایش ضریب ایمنی، زیبا سازی شهری و روستائی و کاهش میزان استفاده های غیر مجاز از برق اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: علیرغم وجود مشکلات مالی و تنگناهای موجود در این زمینه، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۶۱۳ کیلومتر کابل خودنگهدار با اعتباری حدود ۲۷۵ میلیارد تومان در مناطق شهری و روستایی استان جایگزین شبکه سیمی فرسوده شده و ۱۳۸ کیلومتر شبکه کابل جدید با کابل خودنگهدار با اعتباری معادل ۹۶ میلیارد تومان در استان احداث شده است.
مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان اضافه کرد: اولویت برای احداث کابل خودنگهدار مناطق کمتر برخوردار و همچنین دارای فرسودگی و ضعف برق است تا همگان از عدالت خدمت رسانی برخوردار شوند.
وی تاکید کرد: همت و همراهی مسئولان استانی به ویژه نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی برای جذب اعتبارات و منابع مالی لازم برای نوسازی شبکه های توزیع برق گیلان امری ضروری و مورد درخواست است.
گفتنی است شرکت توزیع برق گیلان در کل استان با بیش از ۳۰ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف در حال خدمت رسانی به مردم شریف استان است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 6 =