صدور ۱۶۵ هزار جلد سند روستایی در گیلان/ تهیه و بازنگری طرح هادی ۴۰۰ روستا

0 19

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان, از صدور ۱۶۵ هزار و ۸۳۸ جلد سند مالکیت در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان خبر داد و گفت: از هفته دولت تا دهه فجر امسال ۳۶۰۰ جلد سند مالکیت روستایی صادر کردیم.

عصر کاسپین/ مهندس حامد دائمی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان، با بیان اینکه در راستای عمران و آبادانی و خدمت رسانی به روستاها در ایام الله دهه فجر امسال ۸۳ پروژه اجرای طرح هادی روستایی را با اعتباری بالغ بر ۱۳۲ میلیارد تومان در ۱۷ شهرستان افتتاح کردیم، گفت: این پروژه ها شامل ۴۴۵ هزار مترمربع آسفالت معادل ۱۰۱ کیلومتر، ۲۰۰۰ متر طول جوی و جدول، ۱۰۰۰ مترمربع سنگفرش و ۸۵۰ متر طول دیواره حائل سنگی است. وی یکی از اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک را مبنی بر صدور سند مالکیت روستایی دانست و اظهار کرد: تاکنون ۱۶۵ هزار و ۸۳۸ جلد سند در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان تحویل داده شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با بیان اینکه از هفته دولت تا دهه فجر امسال ۳۶۰۰ جلد سند مالکیت روستایی صادر کردیم، افزود: طی یک سال گذشته ۶۲۹۷ برگ سند مالکیت روستایی و ۱۳۷۷ برگ سند مالکیت شهری صادر شده است. دائمی با اشاره به تغییر روند طرح نهضت ملی مسکن در سال‌های ۱۴۰۳-۱۴۰۲، عنوان کرد: تامین زمین در روستاهای حریم شهرها و واگذاری آن به متقاضیان واجد شرایط در دستور کار قرار دارد که در این راستا اقدام به شناسایی ۴۰۰ هکتار زمین کردیم؛ از این میزان، ۱۴۵ هکتار در شورای مسکن استان مصوب شد و برای ۱۰۰ هکتار آن در شورای برنامه ریزی و توسعه مصوبه گرفتیم که از طریق سامانه «تم» واگذار می شود.

وی از افزایش تسهیلات مسکن روستایی از ۲۰۰ میلیون تومان به ۳۵۰ میلیون تومان خبر داد و خاطرنشان کرد: سهمیه گیلان در سال گذشته ۷۰۰۰ مورد بود که در سال جاری به ۱۱ هزار مورد رسید و به بانک های عامل ابلاغ شد. مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از شناسایی ۱۹ هزار متقاضی در قالب مسکن خودمالک طی سال های ۱۴۰۲-۱۴۰۱ خبر داد و بیان کرد: ۱۸ هزار و ۸۸۲ متقاضی را به بانک ها معرفی کردیم و در حال حاضر ۴۱۵۰ واحد به مرحله بهره برداری و افتتاح رسیده است.

دائمی در ادامه از تخصیص اعتبار ۵۵ میلیارد تومانی طی سه سال گذشته جهت بازنگری طرح هادی روستایی خبر داد و تاکید کرد: تهیه و بازنگری طرح هادی در بالغ بر ۴۰۰ روستای استان در حال انجام است. وی همچنین از رشد فزاینده تخصیص قیر رایگان به استان گیلان خبر داد و گفت: ۱۴۱ میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۴۰۰ و ۲۶۸ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ برای قیر رایگان تخصیص داده شد؛ در راستای آسفالت راه روستایی استان در سال ۱۴۰۲ نیز تاکنون ۱۵۲ میلیارد تومان قیر در فاز اول مصوب شده که برای ۲۳ میلیارد تومان آن تعریف پروژه و انتخاب پیمانکار را انجام دادیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =