۲۴ کاندیدای دیگر در گیلان تأیید صلاحیت شدند +اسامی

0 52

به گفته سخنگوی ستاد انتخابات گیلان با ابلاغ جدید  شورای محترم نگهبان ۲۴ نفر دیگر  در حوزه‌های انتخابیه گیلان برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی احراز صلاحیت شدند.

عصرکاسپین/ شفیعی ، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات استان گیلان:
در حوزهای انتخابیه گیلان ۲۴ داوطلب جدید به تائید صلاحیت شدگان مجلس اضافه شد
با اعلام جدید اسامی تائید صلاحیت شدگان از سوی شورای محترم نگهبان به ستاد انتخابات ۲۴ نفر دیگر به تائید صلاحیت شدگان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه گیلان افزوده شد.
دبیر ستاد انتخابات استان گیلان گفت: برابر جدول زمانبندی شورای محترم نگهبان تا ۲۰ بهمن اسامی تائید صلاحیت یا عدم تائید را می تواند مجددا اعلام نماید و بررسی ها نشان میدهد در تمامی حوزه های انتخابیه گیلان شاهد حضور سلایق سیاسی مختلف و تحقق راهبرد رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم.
استان گیلان ۱۱ حوزه انتخابیه دارد که دارای ۱۳ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۶۸۶ نفر در مراکز فرمانداری‌های سراسر استان و وزارت کشور نام‌نویسی کردند که در لیست اولیه و با اعلام هیئت نظارت بر انتخابات گیلان از این تعداد ۳۵۸ نفر تایبد، ۲۸ نفر عدم احراز، ۱۲۸ نفر عدم تایید و ۳۳ نفر به دلیل عدم ثبت‌نام از حضور در ادامه روند دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جا ماندند.

پس از اعتراض کاندیداهای رد صلاحیت شده، در هفته گذشته و با اعلام شورای نگهبان ۶۵ نفر دیگر در گیلان تایید صلاحیت شدند تا تعداد کاندیداهای تایید شده در این استان به ۴۱۹ کاندیدا برسد حال اکنون و به گفته جواد شفیعی ثابت سخنگوی ستاد انتخابات گیلان ۲۴ داوطلب در حوزه‌های انتخابیه آستانه‌اشرفیه، آستارا, رشت و خمام، رودسر و املش، صومعه‌سرا، تالش و رضوانشهر و ماسال، فومن و شفت، لاهیجان و سیاهکل و لنگرود، مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفتند تا تعداد کاندیداهای تایید شده به ۴۴۳نفر برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.