۵۷۳ پروژه تامین برق شهری و روستایی گیلان در دهه فجر افتتاح خواهد شد

0 17

محمدتقی مهدیزاده از افتتاح ۵۷۳ پروژه تامین برق شهری و روستایی گیلان در دهه مبارک فجر با اعتباری بالغ بر ۲۴۷۰ میلیارد ریال خبر داد.

عصر کاسپین/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: با تلاش و پیگیری و همدلی مدیران ارشد ستادی، اجرایی و کارکنان پر تلاش شرکت، تعداد ۵۷۳ پروژه تامین برق شهری و روستایی در خصوص احداث و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و نصب ترانسفورماتور برق (برای تقویت ولتاژ شبکه) و تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار جمعا با ارزشی بالغ بر ۲۴۷۰ میلیارد ریال در دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره برداری خواهدرسید.
وی تاکید کرد: در راستای محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم، تلاش شد رضایتمندی مشترکین شهری و روستایی در اولویت تامین برق قرار گیرد و در این راستا پروژه رفع ضعف برق روستایی در دهه فجر پیش رو مورد بهره برداری و استفاده مشترکین محترم قرار خواهد گرفت.
مهدیزاده با اشاره به اینکه اکثر قریب به اتفاق روستاهای گیلان در اقصی نقاط استان برقدار شده اند افزود: درحال حاضر برق‌رسانی به روستاههای زیر ۱۰ خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی در دست اقدام است.
وی در ادامه بهینه‌سازی مصرف را کلیدی‌ترین راهکار برای مدیریت منابع انرژی دانست و تصریح کرد: بهینه‌سازی مصرف به این معنی نیست که مصرف خود را کاهش دهیم؛ بلکه به هر میزانی که استفاده ما از انرژی به استانداردهای روز نزدیک‌تر باشد، مصرف بهینه‌ای خواهیم داشت و هزینه کمتری نیز پرداخت خواهیم کرد.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل توزیع برق گیلان بر هوشمندسازی و کنترل پذیری مشترکین تاکید کرد و افزود: با توجه به شرایط صنعت برق، اعمال مدیریت مصرف برق هوشمند کاملا مورد نیاز است .
وی اضافه کرد : هوشمندسازی دو رویکرد رویت پذیری و کنترل پذیری دارد و لذا میزان مصرف مشترکین در اتاق پایش قابل رصد و ارزیابی است و اینشرکت هر لحظه امکان قطع و وصل و یا مدیریت جریان برق را خواهد داشت.
مهدیزاده اظهار داشت: اولویت ما برای هوشمندسازی کنتورها با ادارات و صنایع و مشترکین پرمصرف بوده است که در این راستا قریب به ۹۷ درصد مشترکین صنعتی اینشرکت هوشمند و رویت پذیر شده اند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: اینشرکت در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک دارد که از این مقدار حدود ۸۰ درصد کل مشترکین را، مشترکین خانگی تشکیل می‌دهند و بیشترین مصرف انرژی را نیز همین گروه با رقمی معادل ۴۹.۵ درصد مصرف کل استان به خود اختصاص داده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق دولت الکترونیک، مشترکین محترم می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری از خدمات اینشرکت بهره‌مند شوند و این امر با نصب اپلیکشن «برق من» و باثبت شماره شناسه ۱۳ رقمی اشتراک امکان‌پذیر می‌باشد.
مهدیزاده در خاتمه تصریح کرد: هم استانی‌های گرامی می‌توانند اپلیکیشن برق من را از سه طریق سایت شرکت توزیع نیروی برق گیلان و کافه بازار دانلود کرده و از مزایای این نرم‌افزار جامع خدمت رسان بهره‌مند شوند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 8 =