مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان : بیش از ۶۴ هزار بازدید توسط بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی یک ماه انجام شد

0 3

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه از انجام بیش از ۶۴ هزار بازدید از ۱۵ اسفند سال ۱۴۰۲ تا ۱۴ فروردین ماه سال نو توسط بازرسان سلامت محیط و کار سراسر استان از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی خبر داد.

عصرکاسپین/مهدی جواهرشناس، مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه از ۱۵ اسفند سال گذشته تا ۱۴ فروردین ماه سال جدید، بیش از ۶۴ هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و سامانه های آبرسانی توسط بازرسان سلامت محیط و کار سراسر استان انجام شده ، اظهار کرد؛ در این مدت بیش از یک هزار و ۱۰۰نمونه برداری مواد غذایی انجام شد و بیش از ۳۹ هزار و ۱۰۰ کیلوگرم ماده غذایی فاسد ، تاریخ مصرف گذشته کشف و از چرخه مصرف عموم خارج شد.
وی افزود؛ در این مدت طی بازرسی ها، ۲۸۳ مرکز و اماکن‌ متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند و ۱۶۲ محل نیز به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی تعطیل شدند.
به گفته جواهرشناس، از ۱۵ اسفند سال ۱۴۰۲ تا ۱۴ فروردین ماه سال ۱۴۰۳، یک هزار و ۱۰۷ نمونه برداری آب از شبکه های آبرسانی سراسر استان نیز به انجام رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 19 =