مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان خبر داد: برگزاری بیش از ۵۰ برنامه در هفته‌صنایع‌دستی گیلان

0 4

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از برگزاری بیش از ۵۰ عنوان برنامه ویژه هفته صنایع‌دستی در این استان خبر داد.

عصر کاسپین/ ولی جهانی با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای خدمت و رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی گفت: با شروع هفته صنایع‌دستی بیش از ۵۰ برنامه در گیلان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان به تشریح بخشی از برنامه‌های هفته صنایع‌دستی در این استان پرداخت و تصریح کرد: برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در رشت، برگزاری آیین احیای نساجی سنتی گیلان با محوریت رشته منسوخ شده قدک‌بافی و دارایی بافی، افتتاح نمایشگاه تخصصی ترویجی چادرشب قاسم آباد، برگزاری مراسم تجلیل از هنرمندان برتر چادرشب بافی و برگزاری کارگاه چادرشب بافی در موزه نساجی گیلان تنها بخشی از برنامه‌های هفته صنایع‌دستی در این استان است.

به گفته جهانی، افتتاح کارگاه خراطی، افتتاح فروشگاه صنایع‌دستی، رونمایی از کهن‌ترین صنایع‌دستی استان گیلان «ابزارهای سنگی مکشوفه از غارهای دربند رودبار -۲۴۰ هزار سال پیش» و همچنین برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان، هنرمندان و کارآفرینان برتر و فعالان حوزه صنایع دستی، دریافت کنندگان مهر اصالت و تاییدیه اثر فاخر بازرگانی بخش دیگر از برنامه‌های صنایع دستی در گیلان به شمار می‌رود.

او از افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی در خانه فرهنگ و هنر رشت خبر داد و افزود: آثار فاخر رشتی‌دوزی در پیاده راه فرهنگی رشت رونمایی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از افتتاح چندین فروشگاه عرضه محصولات صنایع‌دستی در این استان خبر داد و اضافه کرد: هنرمندان رشتی‌دوزی گیلان در اردوی یک روزه از از کارخانه ابریشم صومعه سرا بازدید می‌کنند.

جهانی با اشاره به وجود تعدد موزه‌ها در گیلان بیان کرد: بازدید از نمایشگاه صنایع‌دستی رودبار، موزه چای و حصیر در هفته صنایع‌دستی در دستور کار قرار دارد.

او از افتتاح چندین کارگاه خراطی و سفالگری در گیلان خبر داد و افزود: برپایی مسابقه عکاسی ویژه صنایع دستی و همچنین برگزاری جشنواره توانمندی‌های هنرمندان صنایع‌دستی از دیگر برنامه‌های این هفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.