رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد: مرخصی ۸۵ بیمار سانحه بیمارستان قائم با حال عمومی خوب؛ روند رو به بهبودی همه نوزادان حادثه

0 4

دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات سانحه بیمارستان قائم (عج) رشت، اظهار کرد: ۱۲۷ بیمار در همان ساعات اولیه بدون فوت وقت با تیمی که در EOC و همچنین به‌صورت میدانی با حضور بنده و تیم عملیاتی ما اعم از اورژانس و هلال‌احمر رقم خورد، به بیمارستان‌های رشت و حومه منتقل شدند.

عصر کاسپین/ وی با اشاره به وضعیت بیماران منتقل‌شده از بیمارستان قائم به بیمارستان‌های رشت و حومه، افزود: در حال حاضر ۸۵ نفر با حال عمومی خوب مرخص شده و ۴۲ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هم‌اینک ۹ بیمار در بیمارستان حشمت، ۱۰ بیمار در رازی، هشت بیمار در پارس، چهار بیمار در پورسینا، سه بیمار در گلسار، دو بیمار در آریا، چهار بیمار در ۱۷شهریور، یک بیمار در رسول اکرم (ص) و یک بیمار هم در بیمارستان ولایت ما بستری هستند.

دکتر آشوبی با بیان اینکه ۹ مورد مادر باردار برای زایمان در بیمارستان قائم در همان شب حادثه بستری بودند، افزود: همه مادران باردار با حال عمومی خوب مرخص شدند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ بیمار در ICU و CCU بستری هستند، خاطرنشان کرد: متأسفانه چهار تن از بیماران حال وخیمی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با رد گمانه‌زنی‌ها در فضای مسموم مجازی مبنی بر جانباختن شماری از نوزادان و کودکان در سانحه آتش‌سوزی بیمارستان قائم (عج) رشت، گفت: چهار تن از نوزادان منتقل‌شده در این سانحه در مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی تحت درمان هستند و هیچ نوزادی در این سانحه دچار سوختگی و یا فوت نکرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.