آغاز اجرای طرح نظارتی ویژه ایام ماه مبارک رمضان در استان گیلان

عصرکاسپین / محمددرویشکردارگفت: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضاهای عمومی مصرف کنندگان برای خرید برخی کالاها و مایحتاج ، از قبیل اقلام لبنی، قند و شکر، خرما، زولبیا و بامیه، مواد پروتئینی، برنج، روغن، سبزیجات و همچنین با عنایت به شرایط اقتصادی موجود در بازار و ضرورت نظارت و کنترل بر بازار را با رویکرد پیشگیرانه مضاعف کرده است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان اضافه کرد: در همین راستا، طرح نظارتی با عنوان تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ایام ماه مبارک رمضان ، به محوریت سازمان صنعت ، معدن و تجارت با هدف نظارت مستمر و همراهی کلیه دستگاه های ذیصلاح استانی بر عملکرد اصناف و به ویژه واحدهای صنفی که فعالیت آنها در این ماه شاخص تر خواهد بود، از تاریخ شانزدهم اردیبهشت ماه جاری در سراسرگیلان آغاز میگردد .
وی همچنین گفت: معاونت نظارت و بازرسی و ادارات شهرستان های استان تمام توان خود را بکار گرفته و ضمن هماهنگی و هم افزایی با سایر دستگاههای نظارتی مرتبط در سطح استان، برای اجرای موفق طرح، تمهیدات لازم را برای پایش و نظارت مستمر عرضه محصولات و قیمت ها اتخاذ نمایند.
وی تصریح کرد: با توجه به گروههای هدف دراین طرح، نظارت بر حسن اجرای قوانین از سوی سازمان صنعت ، معدن و تجارت بر اصناف مرتبط و مراکز عرضه کننده کالاهای ضروری و مایحتاج اساسی مردم و مراکز فروش فوق العاده اعم از فروشگاه های زنجیره‌ای، در حیطه صلاحیت های سازمانی و چارچوب ضوابط قانونی انجام خواهد گرفت.
وی با اشاره به لزوم همیاری مردمی در پایش و نظارت هر چه بهتر عملکرد اصناف عنوان کرد: مردم در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی اعم از گرانفروشی، کم فروشی ، عدم درج قیمت ، احتکار و …. شکایات خود را از طریق سامانه ۱۲۴ به ستاد خبری این سازمان برای رسیدگی اعلام کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 16 =