ارزش ۵ میلیارد ریالی کتابهای اهدایی ارشاد گیلان در سال ٩٧

0 98

ارزش ۵ میلیارد ریالی کتابهای اهدایی ارشاد گیلان در سال ٩٧

عصرکاسپین / مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد: بیش از ٢٠ هزار جلد کتاب با ارزش حدود پنج میلیارد ریال توسط این اداره‌کل طی سال گذشته در سطح استان توزیع شد.
فاضلی در گفت‌وگویی با بیان این‌که کتاب یکی از مهمترین ابزارهای اصلی در مقوله فرهنگ است، گفت: با کاربردی کردن فرهنگ مطالعه در جامعه می‌توان شاهد افزایش شور و نشاط بود.

وی اظهار کرد: بر همین اساس، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در راستای گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه، تعداد بیست هزار و ۵۵١ جلد کتاب با ارزش حدود پنج میلیارد ریال را طی سال ١٣٩٧ در بین علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در استان توزیع کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: هفت هزار و ٢۴۵ جلد از این کتابها با ارزش یک میلیارد ریالی از محل خرید حمایتی توسط تعاونی ناشران استان تأمین شده است و مابقی کتابها نیز جزو سهمیه کتابهای اهدایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.

وی افزود: این کتاب‌ها به برخی از شخصیت‌های فرهنگی و هنری، مؤسسات فرهنگی و قرآنی، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، مدارس، مساجد، پایگاه‌های مقاومت و ادارات استان اهدا شد.

فاضلی، نیازسنجی جامعه برای مطالعه را مهم دانست و گفت: تا نیازی نباشد، مطالعه معنا پیدا نمی‌کند و احساس نیاز در جامعه هدف جوانان و نوجوانان برای مطالعه حائز اهمیت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان یادآور شد: طی سال گذشته، ۶٨٧ عنوان کتاب با شمارگان یک میلیون و ۴٠٩ هزار و پانصد و پنجاه نسخه در استان منتشر شد که ٢١٨ عنوان کتاب با شمارگان ۵١۴ هزار و سیصد نسخه، به حوزه کودک و نوجوان اختصاص داشته است.

وی در پایان با بیان اینکه ۴۶ ناشر استان در سال گذشته فعال بودند، اضافه کرد: هم‌اکنون ١٨۶ ناشر در گیلان مجوز فعالیت دارند که از این تعداد، دفتر فعالیت ١۴۵ ناشر در مرکز استان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.