فرماندار رشت هشدار داد: توقف چرخه انتقال ویروس کلید رهایی از کرونا است

0 107

فرماندار رشت با تشریح اقدامات صورت پذیرفته از سوی ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت، هشدار داد: تنها راه جدی جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا، بسیج مردم و مسئولین، جهت توقف چرخه انتقال این ویروس است.

دکتر میرشمس مومنی زاده در نشست خبری که با حضور نماینده خبرگزاری های استان، کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت، معاونین فرماندار و بخشداران تابعه برگزار شد با اشاره به وضعیت بحرانی شهرستان رشت در زمینه بیماری کرونا، خاطرنشان ساخت: مهمترین کاری که در شرایط کنونی باید مد نظر همه اعم از مردم و مسئولین باشد این است که باید چرخه انتقال شیوع ویروس متوقف شود و در همین راستا باید هر گونه اجتماع تعطیل و به طور جد از رفت و آمدهای غیرضروری در سطح شهر جلوگیری شود.

فرماندار رشت ادامه داد: در همین راستا باید از فعالیت کلیه قلیان سراها، قهوه خانه ها و سایر مواردی که منجر به تجمع افراد در یک مکان می شود با قاطعیت جلوگیری شود.

وی بسته شدن مبادی ورودی شهرستان رشت به روی مسافران را تصمیمی در جهت حفظ سلامت مسافران و شهروندان برشمرد و اظهار داشت: از نیروهای انتظامی می خواهم با قاطعیت از ورود هر گونه مسافر به سطح شهرستان و شهر رشت ممانعت نماید.

دکتر مومنی زاده مشکل در عرضه و توزیع لوازم و اقلام بهداشتی را از دیگر دغدغه های اصلی در سطح شهرستان رشت عنوان کرد و افزود: مسئولیت توزیع این اقلام بهداشتی به دانشگاه علوم پزشکی محول شده است و با وجود همه زحماتی که این عزیزان در خط مقدم مقابله با کرونا می کشند و ما نیز باید قدردان تلاش آنها باشیم، در زمینه نحوه توزیع این اقلام کاستی ها و نگرانی هایی وجود دارد که نیاز است این مشکل هر چه سریع تر رفع شود.

مقام عالی دولت در مرکز استان با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری ۷ جلسه در راستای اتخاذ سیاست و برنامه های مقابله با شیوع ویروس کرونا برگزار شده است، تصریح کرد: ضد عفونی کردن فضاهای عمومی در سطح شهرستان توسط شهرداری ها و بخشداری ها، تعطیلی کلیه بازارهای هفتگی، تعطیلی فعالیت کلیه ورزشگاه ها، اماکن اقامتی و اماکن عمومی فرهنگی از جمله این اقدام ها بوده است.

فرماندار رشت ادامه داد: در زمینه تامین دارو و نحوه توزیع آن در سطح شهرستان مشکلاتی وجود داشت، که با تصمیم ستاد مقابله با کرونا تعداد داروخانه های توزیع کننده در سطح شهرستان افزایش یافت.

دکتر مومنی زاده با تاکید بر لزوم تلاش مضاعف اداره صنعت، معدن و تجارت در راستای تامین و نظارت بر عرضه ارزاق عمومی مردم، افزود: در جهت جلوگیری از گرانفروشی و احتکار، از اتاق اصناف شهرستان و اداره تعزیرات خواسته شده است نظارت و بازرسی خود را تشدید نمایند.

وی با تقدیر از تلاش های سپاه و نیروی انتظامی و سایر نیروهای امنیتی که به صورت شبانه روزی در کنار عوامل اجرایی مقابله با بیماری کرونا حضور داشته اند، افزود: جا دارد از پرستاران، کادر درمان و سایر نیروهای دانشگاه علوم پزشکی که در خط مقدم این مبارزه قرار دارند نیز صمیمانه قدردانی نماییم.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه به هیچ وجه نباید کادر درمانی و پرستاران در سطح بیمارستان ها با مشکل کمبود تجهیزات و اقلام بهداشتی مواجه باشند، تصریح کرد: انتظار داریم با نگاه ویژه وزارت بهداشت و درمان به شهرستان رشت به عنوان یکی از شهرهایی که بیشترین درگیری را در زمینه مقابله با ویروس کرونا در سطح کشور دارد و ساماندهی توزیع اقلام بهداشتی، مشکلات موجود به صورت کامل رفع شود.

دکتر مومنی زاده با بیان اینکه جایگاه های بنزین موظف هستند سوخت گیری تمامی خودروها را توسط کارگران جایگاه انجام دهند، افزود: رعایت جدی نکات بهداشتی از سوی نانوایی ها نیز از دیگر مواردی است که باید با نظارت جدی دستگاه ها پیگیری شود و درصورت هر گونه کوتاهی در این زمینه ها، دستگاه های متولی باید پاسخگو باشند.

وی همچنین از بخشداران خواست: ضمن تداوم در تولید ماسک در روستاها نسبت به تامین و توزیع اقلام بهداشتی میان روستائیان، اقدام لازم از طریق دهیاران صورت پذیرد.

فرماندار رشت در پایان با تاکید بر اینکه همه باید خطر شیوع این بیماری را جدی بگیرند، تصریح کرد: در همین راستا هر جا که نیاز است نیروهای انتظامی و دستگاه های متولی باید با قاطعیت ورود کنند چرا که این سختگیری ها به نفع مردم خواهد بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =