هواشناسی ایران ۹۹/۴/۳۱| پیش بینی رگبار ۳ روزه باران در ۹ استان /کاهش محسوس دما در نوار ساحلی خزر

سازمان هواشناسی با پیش بینی رگبار ۳ روزه باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در ۹ استان از کاهش محسوس دما در استان های ساحلی دریای خزر خبر داد.
عصر کاسپین/ بر اساس جدیدترین تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی بعدازظهر امروز در اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و سواحل غربی دریای خزر رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

فردا برای استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش محسوس دما و وزش باد شدید و برای سواحل غربی و مرکزی تشدید بارش پیش بینی شده است که بیشترین بارش مربوط به استان گیلان خواهد بود. همچنین فردا در اردبیل و نیمه شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

رزهای پنجشنبه و شنبه هفته آینده در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر بارندگی و در آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل و خراسان شمالی در برخی ساعات رگبار، وزش باد و رعدوبرق پیش بینی شده است. شنبه آینده همچنین برای شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی نیز همین وضعیت پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی مناطق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است. پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل تا پایان هفته وزش باد شدید همراه با گردوخاک خواهد بود. شرق دریای عمان در این مدت مواج است. ضمن این ه فردا چهارشنبه تنگه هرمز مواج پیش بینی شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =