بنادر کاسپین و انزلی به امکانات مبارزه با قاچاق کالا مجهز می‌شود

ناظر گمرکات گیلان گفت: قصد داریم علاوه بر مرز آستارا تجهیزات مبارزه با قاچاق کالا را در بندر کاسپین و بندرانزلی هم نصب کنیم.
عصر کاسپین/ ابوالقاسم یوسفی‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال و سال آینده تجهیزات مبارزه با قاچاق کالا در بندر کاسپین و بندرانزلی هم نصب می‌شوند اظهار داشت: در یکسال گذشته گمرکات گیلان ۱۷۴ پرونده برای کشف قاچاق انواع کالا به ارزش ۶۵۹ میلیارد ریال تشکیل داد.

ناظر گمرکات گیلان گمرک را سازمانی دولتی که به شیوه‌های مختلف در امر مبارزه با قاچاق کالا ورود می‌کند خواند و عنوان کرد: در سال مزین به جهش تولید نیز اقدامات فراوانی در جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام دادیم از طرفی برای صادرات و واردات کالاها نیز دستورالعمل‌های مشخصی وضع شده است.

یوسفی‌نژاد ممنوعیت واردات کالاهایی که نمونه و مشابه داخلی دارند و اعمال تعرفه‌های گمرکی برای آنان را نیز مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: استان استراتژیک گیلان سه مرز آبی، دریایی و ریلی در اختیار دارد و اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکنون تأثیر خوبی داشته و بسیار اثربخش بوده‌اند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۷۴۸ فقره پرونده توسط کاشفان اعم از سازمان صمت، نیروی انتظامی و تعزیرات به گمرک گیلان ارجاع شد خاطرنشان کرد: از این تعداد پرونده چیزی در حدود ۱۷۴ فقره پرونده به ارزش ۶۵۹ میلیارد ریال مربوط به خود گمرک استان گیلان بوده است که در یکسال گذشته کشف شده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان نیز در این جلسه فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: گیلان از طریق مرز دریایی و مرز زمینی خود با کشورهای همسایه هم‌مرز است و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در امر مبارزه با قاچاق کالا فعال هستند.

محمود باقری خطیبانی تسلط کامل نیروهای امنیتی و انتظامی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گیلان را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: قرارگاه مقابله با قاچاق کالا هفته گذشته در استان گیلان تشکیل شده است از طرفی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان نیز به شکل روزانه به استانداری گزارشات لازم را ارائه می‌دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =