بیمارستان‌های «پورسینا» و «رازی» رشت عمر بالای ۵۰ سال دارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به عمر بالای برخی از بیمارستان‌ها گفت: بیمارستان‌های پورسینا و رازی رشت بیش ‌از ۵۰ سال قدمت دارند.

عصر کاسپین/ ارسلان سالاری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان از نظر بسیاری از شاخص‌ها از میانگین کشوری پایین‌تری برخوردار است و استان‌ما در حوزه بهداشت ‌و درمان از نظر فضای فیزیکی و تجهیزات عقب‌ افتادگی‌هایی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت برخی از بیمارستان‌ها و عمر بالای آنها گفت: برای مثال بیمارستان‌های پورسینا و رازی رشت بیش‌از ۵۰ سال قدمت دارند اما پس از شیوع ویروس کرونا تلاش کردیم که از ظرفیت‌های استانی، ملی و ظرفیت قرارگاه خاتم و همچنین ارتش برای خدمات‌رسانی به مردم بهره بگیریم.

سالاری با اشاره به اینکه برخی از مراکز درمانی و بهداشتی گیلان قدیمی هستند افزود: طی سال‌های اخیر در بحث رشد فضای فیزیکی مراکز درمانی پیشرفت چشم‌گیری نداشته ایم و بسیاری از املاک دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز استیجاری بوده یا برخی از بیمارستان‌ها تجهیزاتی مانند سی‌تی‌اسکن ندارند البته اقداماتی در بحث خرید چند دستگاه سی‌تی‌اسکن و اکسیژن ساز در ماه‌های اخیر انجام داده‌ایم.
وی با بیان ‌اینکه عدم ارائه خدمات در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی به دلیل عدم پرداخت هزینه‌ها تخلف بوده و اگر مردم این موارد را گزارش دهند حتما پیگیری می‌کنیم خاطرنشان کرد: تخلفات مربوطه را در کمیسیون ماده ۱۱ بررسی کرده و آن را به سازمان‌های ذی‌ربط ارجاع می‌دهیم.

سالاری در پاسخ به این سوال که اگر شخصی بیمه‌ نداشته باشد می‌تواند به بیمارستان‌های دولتی مراجعه کند یا خیر، افزود: اگر بیمه شخصی تمام شده باشد می‌تواند با هماهنگی سازمان‌های بیمه‌گر در بیمارستان‌های دولتی پذیرش شود و اگر در بیمارستان‌ خصوصی بستری شود تحت شرایطی دانشگاه هزینه آن را پرداخت می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد: طی دو سال ۱۰۰ پزشک متخصص و فوق‌ تخصص در بیمارستان‌های گیلان به صورت فول تایم جذب شده‌اند که با توجه به شیوع کرونا پرستاران را به‌صورت ۸۹ روزه جذب کردیم و طبق پیگیری‌ها مقرر شد که این افراد به صورت شرکتی و پیمانی جذب شوند که این اقدام به‌زودی انجام خواهد شد.

سالاری به برگزاری آزمون برای جذب ۱۰۰ نفر در حوزه بهداشت و درمان استان اشاره و بیان کرد: در بسیاری از ادارات به‌ویژه دانشگاه علوم پزشکی گیلان خدمات ارائه شده مانند پرداخت حق بیمه، سنوات و عیدی به نیروهای حجمی متناسب با کار این افراد نیست و شرایط خوبی ندارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − یک =