تشدید نظارت بر بازار در گیلان؛ قیمت رسمی سیمان به‌زودی اعلام می‌شود

0 27

معاون بازرسی سازمان صمت گیلان با اشاره به تداوم نظارت و بازرسی‌ها در بازار گفت: قیمت سیمان به‌صورت رسمی به واحدهای عرضه‌کننده اعلام می‌شود.

عصر کاسپین/ مهدی نقدی افزایش قیمت محصولات لبنی و شیر خام را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بسیاری از محصولات لبنی با توجه به افزایش قیمت شیرخام تغییر قیمت داشته و به همان میزان واحدهای صنفی نیز براساس مصوبه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان کشور مجوز افزایش قیمت دارند.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت گیلان خاطرنشان کرد: آن دسته از واحدهای صنفی که بخواهند محصولات لبنی را بالاتر از قیمت مصوب به‌دست مصرف‌کننده برسانند مرتکب گران‌فروشی شده‌اند و با گرانفروشان برخورد خواهد شد.

نقدی با بیان اینکه نظارت و بازرسی‌ها بر واحدهای صنفی و بازار همچنان ادامه دارد ابراز داشت: در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت‌ها در بخش‌های مختلف از جمله لاستیک، دان مرغ و‌ کالای روغن نیز بوده‌ایم و پس از آن شیرخام و محصولات لبنی نیز افزایش قیمت پیدا کرد.
وی با اشاره به افزایش قیمت سیمان به‌دلیل مباحث مربوط به حمل ونقل و افزایش کرایه حمل و نقل تصریح کرد: پیگیری‌های لازم در این زمینه انجام شده و این موضوع در جلسه ستاد تنظیم بازار استان بررسی و مطرح شد.

نقدی با بیان اینکه در همین هفته قیمت سیمان به‌صورت رسمی و مصوب به واحدهای صنفی‌ اعلام می‌شود تصریح کرد: طی جلساتی قرار شد اداره‌کل راهداری، قیمت مشخصی بابت حمل‌ و نقل آن اعلام کند و ما براساس همان نرخ، قیمت سیمان برای مصرف‌کننده در واحدهای عرضه‌کننده را مشخص ‌کنیم.

افزایش قیمت‌ اقلام و برخی اجناس، مردم را به‌شدت نگران کرده و قیمت‌ها به‌حدی افزایش یافته که مردم مجبورند کالاهای موردنیازشان را به‌نحوی تامین کنند تا شرمنده خود و خانواده‌هایشان نشوند.

طبق نظریه کارشناسان، برای جلوگیری و درمان کرونا باید یک رژیم غذایی سالم و متنوع داشته باشیم و انواع نان‌های سبوس‌دار، برنج سبوس‌دار، سبزی‌ها، میوه‌های تازه، مواد پروتئینی و لبنیات استفاده شود.

لبنیات بهترین منبع دریافت کلسیم و ویتامین B2 در جمعیت ایرانی هستند و برای داشتن سیستم ایمنی سالم، مصرف پروتئین‌ها ضروری است که می‌توانند سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با این ویروس تقویت کنند اما افزایش قیمت محصولات لبنی باعث می‌شود که سبد کالای عده‌ای که توان خرید ندارند همچنان خالی از این محصول شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + نه =