ضرورت تقویت دستگاه‌های پایش الکترونیکی در مناطق مرزی؛ نقشه‌ راه مبارزه با مواد مخدر در گیلان نیازمند به‌روزرسانی است

0 23

استاندار گیلان به ضرورت تقویت دستگاه‌های پایش الکترونیکی در مناطق مرزی اشاره کرد و گفت: نقشه‌ راه مبارزه با مواد مخدر در گیلان نیازمند به‌روزرسانی است.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به رشد قابل توجه آمار کشفیات در گیلان اظهار داشت: همدلی بین دستگاه‌های ذی‌ربط و تلاش‌های موثر پلیس مبارزه با مواد مخدر و دستگاه اجرایی و امنیتی منجر به کسب جایگاه سوم گیلان در این شاخص مذکور شد.

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت استفاده از امکانات، تجهیزات و شاخص‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف مبارزه، مقابله، پیشگیری، عرضه و کاهش تقاضا خاطرنشان کرد: دستگاه‌های رصد و پایش الکترونیکی در مناطق مرزی نیز باید تقویت شود.

زارع آسیب‌های زیاد پدیده شوم مواد مخدر به اجتماع را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه در کاهش آسیب‌های این معضل تاثیرگذار خواهد بود تصریح کرد: در شرایط فعلی باید از ظرفیت رسانه‌ها، فضای مجازی و بسترهای دیجیتال برای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه استفاده حداکثری شود.
نماینده عالی دولت در استان گیلان به اهمیت استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های غیردولتی در جهت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و بیان داشت: نقشه‌ راه مبارزه با مواد مخدر در استان نیازمند به‌روزرسانی است.

وی ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان و گرامیداشت یاد و خاطره امام(ره) در صدور فرمان هوشمندانه تشکیل بسیج ابراز داشت: بسیج همواره محور انسجام، همبستگی و تلاش موثر برای اعتلای آرمان‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است که در راستای منافع ملت بزرگ ایران گام بر می‌دارد.

استاندار گیلان اجرای طرح یاریگران زندگی در راستای جنبش فراگیر پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر را مورد توجه قرار داد و گفت: اقدامات انجام شده در حوزه ساماندهی معتادان متجاهر نیز موثر است و باید اهتمام و استمرار داشته باشد.

زارع خاطرنشان کرد: جهت افزایش نقش بازدارندگی قوانین و پیشگیری موثر از وقوع جرائم مرتبط با مواد مخدر، کمیته ذی‌ربط این شورا با استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه‌ها و صاحب نظران این حوزه پیشنهاداتی برای اصلاح، بازنگری و ارائه به مرکز تهیه کنند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه حدود ۸۸ باند قاچاق مواد مخدر در طول هشت ماه گذشته منهدم شد اظهار داشت: انهدام این باندها یک موفقیت ارزشمند بوده از طرفی ضربه زدن به باندهای قاچاق و سرشبکه‌های توزیع مواد مخدر در بازدارندگی موثر است.

وی تصریح کرد: لازم است از سامانه‌های طراحی شده توسط آموزش و پرورش مانند شاد و همچنین از ظرفیت مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی در راستای حفاظت و صیانت از سلامت دانش‌آموزان، دانشجویان، نوجوانان و جوانان به‌عنوان سرمایه‌های ملی و اجتماعی استفاده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =