مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان: مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی؛ تضمین کننده پایداری جریان گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با ضروری دانستن مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی جهت پایداری جریان گاز، اظهار داشت: مشترکین گیلانی از ابتدای آذرماه تاکنون بالغ بر ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.

عصر کاسپین/ حسین اکبر با بیان این مطلب و با مقایسه مصرف استان در برف سنگین سال گذشته با مصرف آذرماه امسال، گفت: در حال حاضر روزانه بصورت متوسط حدود ۲۴ میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف می شود و این در حالی است که در برف سنگین بهمن ۹۸، روزانه حدود ۲۹ میلیون مترمکعب گاز مصرف می شد و این امر نشان دهنده مصرف بالای گاز در گیلان است.

وی با نامطلوب برشمردن وضعیت مصرف، افزود: علیرغم پایداری مناسب فشار گاز، در صورت ادامه این روند ممکن است با افت فشار در شبکه ها مواجه شویم.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از مشترکین گاز درخواست کرد تا با کاهش یک درجه ای دمای منازل، استفاده از البسه گرم و زمستانی و …، ضمن صرفه جویی در مصرف گاز، با کاهش هزینه ها به اقتصاد خانواده کمک کنند.

وی با اشاره به طرح دولت مبنی بر رایگان شدن مبلغ قبض گاز مشترکین کم مصرف، اظهار داشت: بررسی ها و برنامه ریزی های لازم در سطح کشور برای اجرای این مهم در حال انجام است که در صورت ابلاغ، در شرکت گاز اجرایی خواهد شد.

اکبر در ادامه با اشاره به شروع طرح ملی بهینه سازی مصرف موتورخانه های واحدهای خانگی و تجاری عنوان کرد: در استان گیلان بالغ بر ۲ هزار مشترک واجد شرایط ثبت نام در این طرح بزرگ می باشند و تمهیدات لازم برای ارائه خدمات در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه مشترکین مذکور هزینه ای را درخصوص اصلاح مصرف موتورخانه منزل خود پرداخت نکرده و هزینه ها توسط شرکت گاز پرداخت خواهد شد، بیان کرد: اجرای این طرح سهم بسزائی در بهینه سازی مصرف سوخت موتورخانه‌ها داشته و موجب صرفه جویی در هزینه پرداختی مشترکین خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − سه =