دستگاه CT اسکن بیمارستان جدید تالش به بهره‌برداری رسید یک دستگاه CT اسکن پیشرفته در بیمارستان جدید تالش با اعتبار بالغ بر هفت میلیارد تومانی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بهره‌برداری رسید.

0 50

طی سفر دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و هیئت‌رئیسه دانشگاه به شهرستان تالش، یک دستگاه CT اسکن در بیمارستان دولتی و جدیدالاحداث شهید نورانی این شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

عصر کاسپین/ به گفته دکتر سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای نصب و راه‌اندازی CT اسکن بیمارستان دولتی شهید نورانی تالش، بالغ بر هفت میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

این دستگاه ظرفیت پذیرش بیمار به میزان پنج برابر بیشتر از دستگاه CT اسکن قبلی را دارد و سرعت زمان تصویربرداری آن ١/٨ است.

راه اندازی این دستگاه، علاوه بر ارایه خدمات تشخیصی با کیفیت به بیماران، ماهیانه به طور متوسط ٢۵٠ تا ٣٠٠ میلیون تومان به افزایش درآمد بیمارستان کمک می کند.

کوتاه‌تر شدن صف انتظار بیماران برای تصویربرداری تشخیص پزشکی از دیگر مزایای راه‌اندازی CT اسکن در بیمارستان شهید نورانی تالش است.

به اذعان دکتر سالاری- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه افتتاح CT اسکن تالش، این دستگاه، ماهانه قادر است به پنج تا ۶ هزار بیمار، سرویس ارائه کند.

دستگاه CT اسکن جنرال الکتریک افتتاح‌شده امروز در بیمارستان شهید نورانی تالش، چهارمین دستگاه CT اسکنی بوده که طی یک سال اخیر در بیمارستان‌های دولتی گیلان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

گفتنی است از ابتدای سالجاری تاکنون، سه دستگاه CT اسکن‌ پیشرفته و مجهز در بیمارستان‌های دولتی آستارا، لاهیجان و رودبار افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

در حال حاضر دو دستگاه CT اسکن برای نصب و راه‌اندازی در بیمارستان‌های رازی رشت و شهید انصاری رودسر نیز در دست اقدام قرار دارند و به‌زودی راه‌اندازی خواهند شد.

علاوه بر دستگاه‌های CT اسکن فوق، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرده که پیگیر تخصیص CT اسکن‌هایی برای بیمارستان‌های دولتی در پورسینا رشت، لنگرود، صومعه‌سرا و فومن نیز است.

پیش ‌از این، بیماران شهرستان تالش و شهرستان‌های هم‌جوار برای دریافت خدمات تصویربرداری پزشکی به بیمارستان‌های بندر آستارا و رشت اعزام می‌شدند.

گفتنی است؛ بیمارستان قدیم شهید نورانی تالش دارای یک دستگاه CT اسکن ۲ اسلایس با قدمتی ١٢ ساله بود که به طور میانگین متوسط ماهیانه، ٣٠٠ بیمار را پوشش می داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − نه =