آماده‌باش دستگاه‌های خدماتی و امدادی برای مقابله با بحران‌ احتمالی برف در رشت

فرماندار شهرستان رشت از آماده‌باش صد درصدی دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با بحران‌ احتمالی برف سنگین خبر داد.

عصر کاسپین/ علی فتح‌اللهی عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با تاکید بر اعلام آماده‌باش صد درصدی همه دستگاه‌های اجرایی جهت انجام هماهنگی‌های لازم در بارش برف احتمالی اظهار داشت: خدمات‌رسانی در راه‌های اصلی، اولویت اصلی خواهد بود.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و ادارات‌کل در شرایط برف نسبت به پاکسازی محوطه و محیط پیرامون خود اقدام کنند افزود: از رسانه‌ها انتظار داریم که در شرایط بحران در اطلاع‌رسانی به مردم بکوشند و رسانه ملی نیز به‌صورت زیرنویس نکاتی را به مردم اطلاع‌رسانی کند.

فتح‌اللهی خاطرنشان کرد: دهیاران نسبت به آماده‌سازی تراکتورها، تامین سوخت ماشین‌آلات و تیغه‌های برف‌روبی اقدام کنند تا در روستاها با مشکلی مواجه نباشیم و دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند آب، برق، گاز و هلال احمر آمادگی لازم را داشته باشند البته بسیج و سپاه نیز این آمادگی را دارند که در مواقع لزوم وارد عرصه شوند.
وی افزود: در این چند روز به‌هیچ وجه قطعی برق و گاز به‌دلیل بدهی اتفاق نیفتد و ممکن است شرایط جوی به‌گونه‌ای باشد که منجر به قطعی آب و گاز شود بنابراین نسبت به ذخیره‌سازی آب و سوخت جایگزین هم اقدام شود و جهاد کشاورزی هم به مرغداری‌ها اطلاع‌رسانی کند تا مرغ و طیور آنها از لحاظ برودت هوا دچار مشکل نشود.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تاکید بر تجهیز ماشین‌آلات دولتی و غیردولتی به زنجیر چرخ خاطرنشان کرد: باید برای مقابله با بحران‌های احتمالی ناشی از بارش برف کاملاً آماده باشیم.

وی خطاب به مدیران گفت: امکانات کار را به‌گونه‌ای فراهم کنید تا نگرانی مردم کم شود و با قطعی آب، برق و گاز مواجه نشوند چرا که برف یکی از نعمات خداوند است بنابراین تلاش کنید تا مردم از نعمت برف لذت ببرند و دلهره‌ای در این ایام نداشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت خدمتگزاری به مردم در دوران خدمت اظهار داشت: در راستای ترویج و گسترش آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی در سراسر دنیا، مسئولان نظام باید در کنار هم باشند.

محمود قاسم‌نژاد “ایجاد امید” را از وظایف کارگزاران نظام و دولت برشمرد و افزود: همگرایی و هم‌صدایی با اقشار مختلف مردم و دستگاه‌های اجرایی از وظایف حوزه معاونت سیاسی است و امروز نظام جمهوری اسلامی با وجود تمام تحریم‌ها اما مقتدرانه ایستاده است.

وی با اشاره به ضرورت وجود همگرایی بین کارگزاران نظام برای عبور از گذرگاه‌های سخت خاطرنشان کرد: با توجه به در پیش بودن با توجه به اینکه انتخابات شوراها و ریاست جمهوری را در پیش داریم و اجرای آن برعهده معاونت سیاسی و امنیتی است لذا انتظار می‌رود که از اکنون برنامه‌ریزی‌ها و نشست‌های مختلف در این حوزه برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به نقش حوزه معاونت سیاسی در ایجاد روحیه نشاط، امید و افزایش درصد مشارکت مردم ابراز داشت: یکی دیگر از وظایف حوزه سیاسی و امنیتی، “صیانت از آراء” است و در این مسیر باید به جامعه این اطمینان داده شود که ما تحت تاثیر هیچ جناحی قرار نمی‌گیریم.

قاسم‌نژاد با تأکید بر لزوم پیگیری پروژه‌های عمرانی و اولویت‌بندی طرح‌های نیمه تمام اظهار داشت: توسعه امور روستایی و کیفیت‌بخشی به خدمات عمومی از دیگر وظایف معاونت عمرانی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =